Gegužės 1-osios piknikas šiemet apie motinas ir ne tik

Gegužės 1-osios piknikas šiemet apie motinas ir ne tik

Gegužės 1-oji šiemet sutampa su Motinos diena. Ta proga profesinės sąjungos kviečia kalbėti apie vis dar per mažai matomą ir įvertintą darbą – tai rūpestį vaikais ar artimaisiais, vis dar didžiąja dalimi krentantį ant moterų pečių.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir Gegužės 1-osios profesinė sąjunga kviečia visus kartu paminėti Tarptautinę darbo dieną ir praleisti sekmadienio popietę nuo 13 val. Vilniaus Vingio parke, grilio zonoje, šalia pėsčiųjų tilto per Nerį į Žvėryną.

Moterys vis dar neproporcingai daug atlieka vadinamo „nematomo darbo“ kasdienėje buityje  – rūpinasi vaikais ir seneliais, gamina maistą, tvarko namus, skalbia, lygina, plauna. Už šį darbą niekas nemoka, o atvirkščiai, dėl vaikų priežiūros ir rūpinimosi buitimi naštos moterys dažniausiai ilgesniam laikui iškrenta iš darbo rinkos ar renkasi dirbti ne visą darbo dieną, o tai menkina karjeros galimybes bei lemia mažesnes pensijas ir socialines garantijas:

👉 Lietuvoje vaiko priežiūros atostogoms išeina 76 procentai moterų ir tik 24 procentai vyrų.

👉 Eurostat duomenimis, moterų – 79 proc. teigė atliekančios buities darbus ir tik 29 proc vyrų.

👉 Lietuvoje net pusę moterų pensininkių yra skurdo rizikoje, o atotrūkis tarp vyrų ir moterų pensijų dydžio siekia net 16,7 proc.

👉 2019 m. moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis Lietuvoje sudarė 12,4 proc. (Europos Sąjungoje šis rodiklis vidutiniškai siekė 14,1 proc.).

👉 Didžiausias moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis Lietuvoje 2019 m. buvo finansinės ir draudimo veiklos įmonėse (36,3 proc.), informacijos ir ryšių (30,2 proc.), žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo (26,8 proc.).

Turime pagalvoti ir apie ukrainietes mamas. Karo metu rūpybos našta moterims dar sunkesnė. Jos priverstos bėgti, dirbti ir pasirūpinti vaikais bei vyresniais artimaisiais. O kas pasirūpins jomis?

Mikrofonas atviras istorijoms apie tai, kaip sekasi rūpintis savimi bei savo artimaisiais, su kokiais iššūkiais susiduria skirtingos šeimos ir žmonės šiais neramiais laikais.

Antroji renginio dalis – pramoginė. Norintieji galės dalyvauti protmūšyje apie darbo judėjimą (komandų registracija vyks vietoje), veiks erdvė vaikams, bus stalo žaidimų ir knygų (paskaityti ir įsigyti), gros gyva muzika.

O kad jau piknikas, Jūsų paslaugoms – lauko griliai. Kuro parūpins organizatoriai, o maistą atsinešame savo.

LPSK informacija

Komentarai išjungti.