2,8 mln. eurų – tiek papildomai skirta didesniems socialinių darbuotojų atlyginimams

2,8 mln. eurų – tiek papildomai skirta didesniems socialinių darbuotojų atlyginimams

Nuo liepos 1 dienos didės socialinių paslaugų srities darbuotojų atlyginimai. Minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai bus didinami 30 procentų, vietoj dabar esamų 20 procentų, be to, daugiau pinigų socialiniai darbuotojai gaus ir už turimą kvalifikacinę kategoriją. Iš viso savivaldybėms iš valstybės biudžeto papildomai skirta 2,8 mln. eurų.

„Socialiniai darbuotojai kasdien dirba su labiausiai pažeidžiamais žmonėms, padeda šeimoms spręsti socialines problemas, susidoroti su iškylančiais sunkumais. Nuosekliai sieksime, kad už šį visuomenei naudingą darbą būtų tinkamai atlyginama. Džiaugiuosi, kad atlyginimai kils jau nuo liepos 1 dienos“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Daugiausia skirta šioms savivaldybėms: Vilniaus miesto (318,8 tūkst. Eur), Klaipėdos miesto (189,84 tūkst. Eur), Kauno miesto (122,9 tūkst. Eur), Šiaulių miesto (92,5 tūkst. Eur), Klaipėdos rajono (76,96 tūkst. Eur), Kėdainių rajono (71,06 tūkst. Eur), Marijampolės (68,1 tūkst. Eur), Panevėžio miesto (65,7 tūkst. Eur), Vilniaus rajono (63,32 tūkst. Eur), Raseinių rajono (62,44 tūkst. Eur).    

Kaip skaičiuojamas atlyginimo dydis?

Socialinių paslaugų srities darbuotojams darbo užmokestis didžiąja dalimi mokamas iš savivaldybių biudžetų, tačiau nacionaliniu mastu atlyginimų minimaliąsias ribas reglamentuoja vieningas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymas.

Jame nurodoma, kokie minimalūs koeficientai turi būti taikomi konkrečioms biudžetinių įstaigų pareigybėms apskaičiuojant pastoviąją pareiginės algos dalį. Socialinių paslaugų srities darbuotojams įstatyme nustatyti minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai nuo liepos 1 d. didės 30 procentų. 

Pareiginės algos pastovioji dalis apskaičiuojama bazinį pareiginės algos dydį dauginant iš konkrečiai pareigybei taikomo koeficiento. Prie darbo užmokesčio dar paprastai pridedama kintamoji pareiginės algos dalis, kuri priklauso nuo praėjusiais metais pasiektų darbo tikslų, taip pat priemokos, premijos ar užmokestis už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ar viršvalandinį darbą, jeigu jis buvo dirbtas. Bazinis pareiginės algos dydis, kuris dauginamas iš koeficiento, šiemet yra 177 eurai.

Socialiniai darbuotojai gali tobulinti savo profesinę kompetenciją ir siekti, kad jiems būtų suteikta socialinio darbuotojo, vyresnio socialinio darbuotojo ir socialinio darbuoto eksperto kvalifikacinė kategorija.

Nuo 2021 m. liepos 1 d. pareiginės algos pastovioji dalis socialinių paslaugų srities darbuotojams už pirmą kvalifikacinę kategoriją didės 15 procentų, už antrą – 20 procentų, už trečią – 30 procentų.

A lygio pareigybės daugiausiai apima socialinius darbuotojus, atvejo vadybininkus, valstybės vaiko teisių atestuotus asmenis savivaldybėse. B lygio pareigybėms priskiriami socialiniai darbuotojai, kuriems dėl tam tikrų išlygų nėra taikomas reikalavimas būti įgijus aukštąjį išsilavinimą. Į C lygio pareigybių grupę patenka individualios priežiūros personalas, tai yra socialinių darbuotojų padėjėjai, lankomosios priežiūros specialistai, asmeniniai asistentai. 

Ministerijos turimais duomenimis, šalyje dirba apie 13 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų: iš jų – maždaug 5 tūkst. yra socialiniai darbuotojai.

Vidutinis socialinių paslaugų srities darbuotojo atlyginimas Lietuvoje 2020 m. siekia apie 1210 eurų „ant popieriaus“ arba apie 782 eurus „į rankas“.

Plačiau: https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/2-8-mln-euru-tiek-papildomai-skirta-didesniems-socialiniu-darbuotoju-atlyginimams
 

Komentarai išjungti.