Aktualus bazinio dydžio klausimas

Aktualus bazinio dydžio klausimas

LVTPS būstinę užplūdo individualūs klausimai dėl bazinio dydžio. Vienas jų – X savivaldybės skyriaus vedėjo klausimas: „O kodėl keturis metus neprotestavome, kai konservatoriai atėmė ir, kodėl, keturis metus neprotestavome, kai valdė socdemai, ir negražino nei euro? Kai stengiamasi bent kiek grąžinti ir ne ta partija, kuri jums patinka, tai jau reikia protestuoti, o kodėl ir dėl ko?“

 

LVTPS pirmininkė Irena Petraitienė atsako:

Mes kiekvienais metais kreipiamės dėl BD atstatymo į Seimą, Vyriausybę, SADM, organizuojame protesto akcijas kartu su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, bet kol tik LVTPS ir jos nariai rūpinsis BD atstatymu, rezultatas bus toks koks yra dabar. O juk atlyginimą nuo BD skaičiuoja ir viso biudžetinio sektoriaus darbuotojams ir visai armijai valstybinio sektoriaus darbuotojų, kurie nėra profesinių sąjungų nariai. Jie taip pat turėtų rūpintis BD atstatymu. Bet į Seimo narius dėl BD atstatymo kreipėsi tik Valstybės tarnautojų, Slaugytojų, Švietimo ir Sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos.

O kur dingo šio sektoriaus darbdaviai? Kodėl nei karto negirdėjau jų nuomonės šia tema? Ar valstybės ir biudžetinio sektoriaus darbdaviams nerūpi jų darbuotojų gerovė, ar jie nesiima atsakomybės už darbuotojų socialines garantijas, deramą atlyginimą, darbo ir laisvalaikio suderinamumą ir saugą darbe?

Tikėtina, kad darbdaviai, kaip ir Seimo nariai, jau seniai užsitikrino gerą atlyginimą sau. Tai kodėl turėtų rūpintis dar ir darbuotojų darbo užmokesčiu?

 

LVTPS informacija

Komentarai išjungti.