AKTUALUS TRANSATLANTINĖS PREKYBOS IR INVESTICIJŲ PARTNERYSTĖS DERYBŲ KLAUSIMAS

AKTUALUS TRANSATLANTINĖS PREKYBOS IR INVESTICIJŲ PARTNERYSTĖS DERYBŲ KLAUSIMAS

Europos Sąjunga ir Jungtinės Amerikos Valstijos dar 2013 m. birželio mėnesį pradėjo derybas dėl laisvos prekybos susitarimo – Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP)), juo turėtų būti paspartintas abiejų ekonomikų augimas bei sukurta naujų darbo vietų.

Pastebima, kad derybos vyksta ne taip sklandžiai, kaip tikėtasi. Pagrindinis sutarties tikslas – harmonizuoti abiejų rinkų taisykles tokiose srityse kaip maisto ir produktų sauga, aplinkos apsauga, biotechnologijos ir nuodingų chemikalų tvarkymas, finansinės paslaugos, bankų sektorius ar vidaus paslaugų reguliavimas ir daugelyje kitų viešosios politikos sričių.

Vis tik derybos kelia daug klausimų, neaiškumo ir nerimo, dėl to kylančius klausimus ir grėsmes siekiama aptarti su visuomene. Derybos sulaukė griežtos kritikos, kyla klausimų ar jos nebus naudingos korporacijų interesams ir pan.

Profesinėms sąjungoms nerimą kelia kaip derybos įtakos darbuotojų teises, kaip bus įgyvendinti demokratijos principai bei kaip bus suderinti investitorių ir valstybės interesai.

 

 

EPSU ir LVTPS informacija

 

Komentarai išjungti.