UŽ PAREIGŪNŲ TEISES KOVOJANČIOS PROFESINĖS SĄJUNGOS SKELBIA BADO AKCIJĄ

UŽ PAREIGŪNŲ TEISES KOVOJANČIOS PROFESINĖS SĄJUNGOS SKELBIA BADO AKCIJĄ

Rugsėjo 22 d. Lietuvos vidaus reikalų sistemos (VRS) respublikinė profesinė sąjunga rengia protesto akciją, kurios tikslas – apginti pažeidinėjamas pareigūnų teises.
„Jau gana. Nebegalime taikstytis su situacija, kurioje dėl Vyriausybės politikos atsidūrė vidaus saugumu besirūpinantys statutiniai pareigūnai. Daugiau nesutiksime su jokiomis „kubilinėmis“ neapmokamomis atostogomis.
Reikalaujame, kad laikinojo nedarbingumo laikotarpiu pareigūnams būtų mokamas vidutinis jų darbo užmokestis, o sumažintos pensijos kompensuojamos“,- sako Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos vadovė Loreta Soščekienė.
 
–          Protesto akcija 2010 m. rugsėjo 22 d. 10.00 val. prasidės mitingu prie LR Vyriausybės rūmų Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje.
 
–          11.00 val. protestuotojų kolona Gedimino prospektu patrauks į Nepriklausomybės aikštę link Lietuvos Respublikos Seimo.
 
–          12.00 val. Nepriklausomybės aikštės skvere mitingas peraugs į tylų protestą – prie Martyno Mažvydo bibliotekos bus pastatyta badautojų palapinė.
 
„Orientuojamės į konstruktyvų problemų sprendimą, o ne į akcijos masiškumą. Kolegos dirbs savo įprastą darbą įprastu laiku, prie protestuotojų prisijungs laisvalaikiu. Sutarėme, kad ir pradžių badausime po parą“, – sakė Loreta Soščekienė.
 
Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos kvietimu trečiadienį į Lietuvą atvyksta ir protesto akcijoje už pareigūnų teises dalyvaus ir užsienio svečiai.
 
Drauge su mūsų šalies pareigūnais prie Vyriausybės rūmų protestuos Europos policijos konfederacijos (EuroCop) vicepirmininkas, Slovakijos pareigūnų profesinės sąjungos vadovas Miroslavas Litva, EuroCop sekretoriato vadovas Janas Velemanas, kolegos iš Latvijos, vadovaujami policijos profesinės sąjungos pirmininko Agris Suna, kolegos iš Danijos, vadovaujami Danijos policijos profesinės sąjungos sekretoriaus Klauso Ryderio (Claus Redder Madsen).
 
„Kolegos iš kitų Europos šalių mus palaiko neatsitiktinai. Naujosios ES narės visos susiduria su panašiomis problemomis, daugelis pareigūnų savo kailiu yra patyrę, ką reikškia dirbti, kai sava Vyriausybė nebegerbia jos įrankiais tapusiu piliečių“, – sako Loreta Soščekienė.
 
Kaip jau skelbta, pareigūnų interesams atstovaujanti profesinė sąjunga rugpjūčio viduryje Vyriausybei įteikė reikalavimą laikinojo nedarbingumo laikotarpiu pareigūnams mokėti vidutinį jų darbo užmokestį, sukurti sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmą ir sėsti prie derybų stalo dėl 2011 metų biudžeto, kuris vidaus reikalų sistemai gali mažėti net dešimtadaliu. Reikalavimas nebuvo tenkinamas, gauti tik formalūs atsakymai.
„Po naktinių Vyriausybės posėdžių 2008 metų gruodį mano darbo užmokestis „į rankas“ sumažėjo 700 litų. Įskaitant darbą švenčių dienomis, naktinį darbą ir viršvalandžius, jei juos apmoka. Esu pirmos, aukščiausios, kategorijos tyrėjas, turintis beveik 20 metų darbo stažą“, – apie pareigūnų gyvenimo realijas pasakojo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Vladas Sanda, dirbantis Vilniaus miesto 2-ajame policijos komisariate nuovados tyrėju. 
 
Sunkiausia jaunų pareigūnų padėtis, jiems tenka išlaikyti šeimas, auginti vaikus, nors negauna net simbolinės priemokos už darbo stažą ar aukštesnę kategoriją.
 
Pasak profesinės sąjungos vadovų, situacija Lietuvoje tapo grėsminga: valstybės valdžios institucijos vienašališkai priima pareigūnų statusą reglamentuojančių teisės aktų pakeitimus, kuriais beatodairiškai mažinamos statutinių pareigūnų socialinės garantijos.
 
Rugpjūčio 1 dieną įsigaliojo Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymas, sumažinęs laikinojo nedarbingumo laikotarpiu pareigūnams mokamas išmokas. Kiek anksčiau socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinuoju įstatymu buvo sumažintos senatvės pensijos, pareigūnų ir karių valstybinės pensijos.
 
Formuojant 2011 metų biudžetą neatsižvelgiama į Lietuvoje planuojamų rengti prestižinių tarptautinių renginių, kuriuose pareigūnams reikės palaikyti viešąją tvarką, skaičių.
 
***
Lietuvos VRS respublikinė profesinė sąjunga yra Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) bei Europos policijos konfederacijos (EuroCop) narė, vienijanti vidaus reikalų sistemoje dirbančius ir dirbusius statutinius pareigūnus, valstybės tarnautojus ir pagal darbo sutartį dirbančius asmenis, savivaldybių ugniagesius bei atstovaujanti ir ginanti jų profesines darbo, ekonomines, socialines teises ir teisėtus interesus.
 
 
Lietuvos VRS respublikinės
profesinės sąjungos informacija

Komentarai išjungti.