Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais tik skambūs žodžiai?

Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais tik skambūs žodžiai?

2017 m. rugsėjo 12 d., Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas ir Seimo socialdemokratų frakcija, pakvietė į pokalbį Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkę Ireną Petraitienę ir pavaduotoją Rimą Kisielienę.

 

Susitikimo metu aptarti Lietuvos valstybės tarnybos pertvarkos, optimizavimo klausimai, analizuotos naujo Valstybės tarnybos įstatymo projekto nuostatos, nagrinėta, kaip jos bus keičiamos lyginant su dabar veikiančiu Valstybės tarnybos įstatymu.

Seimo socialdemokratų frakcijos atstovai domėjosi, kaip Vyriausybė ir Vidaus reikalų ministerija bendradarbiauja su mūsų profesine sąjunga, ar esame įtraukti į darbo grupę rengiant naują valstybės tarnybos įstatymą.

Deja, visi pažadai, kad valstybės tarnautojų profesinė sąjunga bus lygiavertė partnerė kuriant ar keičiant įstatymus bei kitus teisės aktus, susijusius su valstybės tarnyba, seniai pasitraukė praeitin. Nors valstybės tarnautojų profesinė sąjunga dar 2015 m. liepą pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vidaus reikalų ministerija, bet tik valstybės tarnautojų profesinė sąjunga laikosi šios sutarties nuostatų.

Tuo metu, kai valdančioji dauguma deklaruoja profesinių sąjungų stiprinimo galimybes ir bendradarbiavimo su socialiniais partneriais privalumus, kai kurių ministerijų atstovai tai akivaizdžiai ignoruoja. Įkyriai peršasi mintis, ar tikrai tokie turėtų būti socialinių partnerių santykiai Lietuvoje, ar visų valdančiosios koalicijos atstovų suvokimu, bendradarbiavimas su socialiniais partneriais turėtų būti arogantiškas?

 

Irena Petraitienė

LVTPS pirmininkė

Komentarai išjungti.