LIETUVOS PROFESINIŲ SĄJUNGŲ KONFEDERACIJA: VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ PAREIGINĖS ALGOS BAZINIS DYDIS TURI DIDĖTI

LIETUVOS PROFESINIŲ SĄJUNGŲ KONFEDERACIJA: VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ PAREIGINĖS ALGOS BAZINIS DYDIS TURI DIDĖTI

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui 2012-aisiais nedidinti valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio. Vyriausybė  jau „palaimino“ šį ministerijos siūlymą teigdama, kad būtina atsižvelgti į valstybės biudžeto finansines galimybes.

Pasak LPSK pirmininko Artūro Černiausko: „Vyriausybė manipuliuoja esama ekonomine situacija. Viešai deklaruojama, jog valstybės  ekonominė ir finansinė būklė iš esmės neblogėja, ekonomikos specialistai kalba apie gerėjančius ekonominius rodiklius, o aukščiausi šalies vadovai skelbia ekonominio sunkmečio pabaigą. Dėl šių priežasčių, bazinis dydis taikomas 2012m. neturėtų likti toks pat, koks yra taikomas 2011m., o atsižvelgiant į konkrečius, įstatyme nurodytus veiksnius, turėtų didėti.“
Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė teigia, kad „bazinis dydis turėtų didėti ir dėl prognozuojamų infliacijos rodiklių. Vadovaujantis Statistikos departamento duomenimis, infliacija Lietuvoje 2010m. buvo 3,8%. Lietuvos bankas prognozuoja, kad 2011m. infliacija sieks 2,8%, o 2012m. – 3,4%. Jei bazinis dydis liks toks pat kaip ir 2010m., tai Lietuvos Respublikos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos perkamoji galia, lyginant su 2009 metais, vien dėl infliacijos 2012m. sumažės net 10%.
Mūsų profesinės sąjungos nuomone, 2012 metų bazinis dydis turėtų būti indeksuojamas ne mažesniu kaip infliacijos dydžiu.“
Motyvuojant iš esmės pablogėjusia valstybės ekonomine ir finansine būkle, bazinis dydis 2009m. sumažintas du kartus (nuo 490 litų iki 475 litų ir 450 litų), o 2010m., 2011m. patvirtintas toks pat, t.y. 450 litų.
Vadovaujantis šiuo metu galiojančiu teisiniu reglamentu, dėl ekonominio sunkmečio sumažintas bazinis dydis negali būti tvirtinamas toks pat, nes pakito sąlygos, dėl kurių jis buvo sumažintas. Tai yra esminė sąlyga, kuri turi lemti valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio didėjimą.
 
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija

LPSK informacija
www.lpsk.lt

Komentarai išjungti.