Dėl valstybės tarnybos reformos kreiptasi į Konstitucinį Teismą

Dėl valstybės tarnybos reformos kreiptasi į Konstitucinį Teismą

LR Seimas praeitų metų pabaigoje priėmė naują Lietuvos valstybės tarnybos įstatymą, kuris pradėtas įgyvendinti nuo 2024 m. sausio 1 d.

Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga, daug diskutavo, rengė debatus, vedė derybas su šio projekto rengėjais, LR Vidaus ministerija,  LR Vyriausybės atstovais ir Seimo nariais. LVTPS kartu su kitomis pareigūnų ir viešojo sektoriaus profesinėmis sąjungomis, su Socialdemokratų , Valstiečių žaliųjų frakcijomis rengė spaudos konferencijas, perspėdami šio įstatymo rengėjus ir Seimo narius, apie ydingas šio įstatymo nuostatas, tačiau valdžios atstovai net girdėti apie tai nenorėjo. Svarbiausias jų tiksas buvo priimti šį įstatymą ir poįstatyminius aktus, kuriuose ženkliai didinami atlyginimai vadovams, stiprinamos jų pozicijos, o valstybės tarnautojams mažinamos socialinės garantijos, jie lieka lieka nuošaly.

LVTPS valdyboje ne kartą diskutuota apie naujojo Valstybės tarnybos įstatymo neigiamas pasekmes. Po diskusijų buvo nuspręsta parengti kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, tai ir buvo padaryta. Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga  į Konstitucinį Teismą  kreipėsi  su Seimo narių pagalba.  Dėl šio  kreipimosi į KT pasirašė daugiau kaip trisdešimt Seimo narių. Seimo narių grupė kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydami įvertinti, ar valdančiosios daugumos įteisinti pokyčiai valstybės tarnyboje dera su šalies Konstitucija.

Pirmininkė Irena Petraitienė

Dokumento tekstas:

Komentarai išjungti.