EUROPOJE DINGO VIENAS TRILIJONAS EURŲ, KUR ŠIE PINIGAI?

EUROPOJE DINGO VIENAS TRILIJONAS EURŲ, KUR ŠIE PINIGAI?

Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU), daugiausiai mokesčių inspektorių turinti Europos viešųjų paslaugų profesinė sąjunga, surengė žiniasklaidos demonstraciją šalia simbolinio fondų biržos pastato (La Bourse) tam, jog paskelbti apie Europos lyderių, kovojančių su mokesčių sukčiavimu, konkrečių veiksmų nebuvimą.

Europos šalių Vyriausybės smerkia nepadorią padėtį dėl vengiančių mokėti mokesčius, tačiau tos pačios vyriausybės susilpnina valstybės gebėjimus rinkti mokesčius. Tai rodo ir EPSU užsakyta studija (www.epsu.org/a/9397).
 
Šios dienos veiksmai yra dalis bendrų EPSU filialų pastangų, įgyvendintų keliose šalyse per savaitę, kuomet mokesčių sukčiavimas yra G8 ir Eurogrupės susitikimų darbotvarkėse. Akcijos ir įvairūs veiksmai vyks Belgijoje, Olandijoje, Kipre (su darbo sustabdymu, streikais), Prancūzijoje, Vokietijoje ir Austrijoje. Veiksmai Briuselyje  tebuvo simbolinis balionų pranešimas su kai kurių šalių, kuriose mažiausi mokesčiai Europoje, pavadinimais, arba susijusiomis ES šalimis, kur sukčiaujant ir vengiant mokėti mokesčius kasdien nesumokami milijonai eurų.
 
Renginys prasidėjo susitikimu CGSP (viešosios paslaugos) socialistų sąjungoje su pranešėjais iš 3 Belgijos konfederacijų Jean-Paul DEVOS (CSC Services Publics), Guido Rasschaert (CGSP / ACOD) ir Anny Swartebroeckx (SLFP). Susitikime taip pat dalyvavo ir Belgijos federalinės valstybės sekretorius Jonas Crombez, atsakingas už sukčiavimą mokesčių srityje. Susitikime buvo pristatyta ir EPSU kampanija.
 
EPSU ir toliau ketina būti kovos su taupymu mūšio priešakyje. Taupymo politika, liečianti daugumą Europos šalių vyriausybių, turi  pražūtingus padarinius viešosioms paslaugoms, darbuotojams ir piliečiams. Per pastaruosius metus buvo sumažinta 50 000 darbo vietų. Taupymas padeda mokesčių vengimui arba sumažinimui ir perskaičiavimui, tai turi būti aišku, visiems!

Kontaktai: Pablo Sanchez Centellas psanchez@epsu.org +32 474 62 66 33
(Briuselis, birželio 19 d.)

Komentarai išjungti.