Dovana tik profsąjungų nariams: papildomos apmokamos ir mokymosi atostogos

Dovana tik profsąjungų nariams: papildomos apmokamos ir mokymosi atostogos

Trys profesinės sąjungos su Vyriausybe pasirašys kolektyvinę sutartį, kuri profsąjungų nariams ne tik padidins atlyginimus, bet ir suteiks papildomą atostogų dieną. Be to, darbuotojai gaus papildomų 10 dienų apmokamų mokymosi atostogų. Kolektyvinė sutartis galios tik viešojo sektoriaus tarnautojams, gaunantiems atlyginimus iš biudžeto.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga baigė derybas su Vyriausybe ir per pora savaičių turėtų pasirašyti Nacionalinę kolektyvinę sutartį.
Ji galios tik šioms profesinėms sąjungoms priklausantiems viešojo sektoriaus darbuotojams – mokytojams, daliai medikų, savivaldybės įstaigų darbuotojams ir kitiems, kurie atlyginimą gauna iš biudžeto. Kaip 15min informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, yra susitarta dėl papildomos apmokamų kasmetinių atostogų dienos sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams.


Kiekvienas profesinei sąjungai priklausantis, viešajame sektoriuje dirbantis asmuo asmuo galės atostogauti ilgiau. „Tai yra normali ES praktika, kai profesinių sąjungų nariams suteikiamos papildomos garantijos. Žengiame naują etapą – nustatysime socialines garantijas“, – sutartį 15min komentavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė. Jos teigimu, profesinių sąjungų nariais yra apie 10 proc. visų biudžetininkų. Be to, pagal sutartį profesinės sąjungos nariui suteikiamos 10 darbo dienų mokymosi atostogos, paliekant už jas jo vidutinį darbo užmokestį, arba suteikiamos 20 darbo dienų mokymosi atostogos, paliekant už jas 50 procentų jo vidutinio darbo užmokesčio. I.Ruginienė 15min informavo, kad pagrindinis kolektyvinės sutarties punktas yra pareiginis atlyginimas valstybės tarnautojams. Kai tik sutartis bus pasirašyta, profesinių sąjungų nariams kils atlyginimas – bazinis pareiginės algos dydis (šiemet jis yra 132,5 euro) dydis kyla 1,71 euro. Tiesa, I. Ruginienė tuo nesidžiaugia.

„Bazinis dydis auga 1,71 euro. Tačiau jis nėra tikslinis dydis nes jis padarys paslaugą tiems, kurie daug uždirba. Nuo kitų metų derėsimės dėl koeficientų, kad tą labiau pajustų ir mažiau dirbantieji. Negalime kovoti vien tik dėl prokurorų ir Seimo narių atlyginimo“, – aiškino I.Ruginienė. Jos teigimu, sutartis turėtų būti pasirašyta vėliausiai lapkričio pabaigoje. „Kolektyvinė sutartis įsigalioja iškart. Galiojimas – metai, todėl kitą pavasarį jau prasidės naujos derybos“, – paaiškino I.Ruginienė. Gali būti, kad prie sutarties prisijungs ir profesinė sąjunga „Sandrauga“, kuri išreiškė tokį norą deryboms einant į pabaigą.

Jurgita Lapienytė

Verslo žurnalistė

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/karjera/dovana-tik-profsajungu-nariams-papildomos-apmokamos-ir-mokymosi-atostogos-666-1046128?copied

Komentarai išjungti.