Efektyviai veikianti valstybės tarnyba Lietuvoje
LR Vidaus reikalų ministerija šių metų birželio 18 d. Lietuvos Respublikos Seime organizavo viešąją diskusiją-konferenciją „Valstybė – geidžiamiausias darbdavys. Ar misija įmanoma?“.
Diskusijos-konferencijos tikslas – pristatyti valstybinio sektoriaus darbuotojų motyvacijos ir pasitenkinimo darbu tyrimą ir valstybės tarnybos pertvarkos gaires, taip pat aptarti valstybės tarnautojų pritraukimo į valstybės tarnybą ir jų išlaikymo tarnyboje problematiką.
Aštuonioliktoji Lietuvos Respublikos Vyriausybė išsikėlė ambicingą tikslą – pertvarkyti valstybės tarnybos sistemą, kad ji atitiktų šiuos principus:
1) būtų paprasta ir suprantama piliečiams;
2) profesionali ir motyvuota;
3) inovatyvi ir lanksti.
Valstybės tarnybos reforma turi atsakyti į klausimą, koks turėtų būti valstybės tarnybos modelis, leisiantis Lietuvos viešojo valdymo institucijoms tapti teigiamų valdymo, ekonominių ir socialinių pokyčių varikliais.
Valstybės tarnybos pertvarkos gaires pristatė Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Dėl motyvavimo dirbti efektyviai veikiančioje valstybės tarnyboje diskutavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Aleksandras Abišala, LR Seimo kancleris Modestas Gelbūda, Vilniaus m. savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė ir kiti dalyviai.
Renginio metu diskusijose buvo pasidalinta įžvalgomis, idėjomis ir praktiniais patarimais apie Lietuvos valstybę kaip darbdavį.
Buvo diskutuota apie valstybės tarnybos funkcijų pertvarką, žmogiškąjį kapitalą juolab, kad viešoje erdvėje neretai girdime, kad valstybės tarnyba iki šiol yra sąlyginai nemoderni, sustabarėjusi ir uždara, todėl netenkina nei visuomenės, nei politikų lūkesčių ir ją būtina pertvarkyti.
Vidaus reikalų ministerijos vyresnioji patarėja Eglė Vileikienė pateikė įdomų tyrimą „Vyriausybinio sektoriaus darbuotojų motyvacijos ir pasitenkinimo darbu tyrimą.
LVTPS informacija