PREZIDENTĖ NENORI IŠ ŠVENČIŲ SĄRAŠO IŠBRAUKTI GEGUŽĖS 1-OSIOS

PREZIDENTĖ NENORI IŠ ŠVENČIŲ SĄRAŠO IŠBRAUKTI GEGUŽĖS 1-OSIOS

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį sukritikavo pastaruoju metu skambėjusius siūlymus atsisakyti gegužės 1-osios šventės.

Šalies vadovės nuomone, gegužės 1-ąją minima Tarptautinė darbo diena neturėtų būti laikoma sovietine švente.
„Nereikėtų politikams žaisti šventėmis. Žaisti politinius žaidimus, ir naikinti tokias šventes kaip gegužės 1-oji, kuri yra tarptautinė šventė, ne tarybinė – manau, kad nereikėtų žaisti tokių žaidimų“, – žurnalistams sakė prezidentė.
Pastaruoju metu per diskusijas dėl laisvadienio įteisinimo per Kūčias buvo pasigirdę siūlymų išbraukti iš švenčių dienų sąrašo gegužės 1-ąją. Vis dėlto galutinai buvo apsispręsta vardan Kūčių „neaukoti“ jokios kitos šventinės dienos.
Dalis visuomenės Lietuvoje gegužės pirmąją tapatina su „sovietine švente“, nes ji ypač pompastiškai buvo minima sovietmečiu, kada vykdavo „privalomos“ demonstracijos. Kritikai sako, kad nepriklausomoje Lietuvoje ši šventė neturi gilių tradicijų.
Atkūrus nepriklausomybę, Lietuva iš pradžių nešventė šios šventės, bet ją vėl įteisino kairieji. Jie teigia, kad gegužės 1-ąją nuo senų laikų švenčia visas pasaulis, ir tapatinimas vien su sovietmečiu yra nepagrįstas.
 
 
Alfa.lt

Komentarai išjungti.