GRIEŽTA TAUPYMO POLITIKA – IŠŠŪKIS PROFESINĖMS SĄJUNGOMS

GRIEŽTA TAUPYMO POLITIKA – IŠŠŪKIS PROFESINĖMS SĄJUNGOMS

Š. m. rugpjūčio 26-27 dienomis, Kijeve įvyko Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) konferencija „Griežta taupymo politika – iššūkis profesinėms sąjungoms“.

 

Konferencijoje dalyvavo EPSU Šiaurės-Rytų regiono profesinių sąjungų atstovai iš  Armėnijos, Gruzijos, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos bei Lietuvos. 

Renginyje dalyvavo ir Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Gražinienė ir Rokiškio rajono valstybės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Katinauskas.

Konferencijoje pateikti pranešimai apie Ukrainos politinę, socialinę, ekonominę situaciją, visuomeninio sektoriaus reformas, profesinių sąjungų pasipriešinimą, kovojant prieš energetinio ūkio privatizavimą. Buvo atkreiptas dėmesys ir į Lietuvos naujojo socialinio modelio projektą, Darbo kodekso numatomus pakeitimus. Buvo diskutuojama ir apie Latvijos bei Estijos Darbo kodeksus, naujų narių pritraukimą į profesines sąjungas bei kitomis aktualiomis temomis.

 

 

LVTPS informacija

 

Komentarai išjungti.