Jaunimo centro konferencija

Jaunimo centro konferencija

 

Š. m. birželio 9 d. į Vilnių, rinkiminę Jaunimo centro konferenciją, rinkosi LVTPS jaunimo organizacijų atstovai. Jaunimiečius pasveikino pirmininkė Irena Petraitienė, LPSK jaunimas pirmininkas Tomas Jakutavičius.

 

 

Apie Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) jaunimo tinklo veiklą papasakojo Rasa Šidlauskaitė – Lietuvos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų atstovė EPSU. Apsvarstytas ir priimtas LVTPS jaunimo centro reglamentas, išrinkta Taryba, pirmininkė ir pavaduotoja.

 

LVTPS Jaunimo centro taryba:

Gerda Kriščiūnaitė-Krocienė – pirmininkė, Muitinės darbuotojų regioninė profesinė sąjunga                       

Virginija Maniušytė – pirmininkės pavaduotoja, Utenos apskrities valstybės tarnautojų ir darbuotojų profesinė sąjunga

Edita Lekarevičienė  – Jaunimo reikalų departamento prie SADM valstybės tarnautojų profesinė sąjunga

Lina Budrevičiūtė – Vilniaus miesto Socialinės paramos centro profesinė sąjunga

Inga Kličiūtė  Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinė sąjunga

Nomeda Kontrimaitė – Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų profesinė sąjunga

Irma Rutkauskienė – Rokiškio rajono socialinės apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos pirminė grupė.

 

Po rinkimų ir sveikinimų, konferencijos dalyviai nuvyko į Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadą Vilniuje. Ten surengtas susitikimas su JAV ambasados Informacinio centro vadovu Aleksandru Balčiūnu. Jis papasakojo apie Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados darbą, Informacinio centro veiklą.

Ambasadoje dirba 42 JAV piliečiai ir daugiau nei šimtas darbuotojų iš Lietuvos. 

Yra Politinis-ekonominis skyrius, Gynybos atašė, Viešųjų ryšių skyrius bei Informacinis centras, kuriame gausi knygų bei DVD filmų kolekcija. 

Vėliau Aleksandras Balčiūnas pristatė Politinio-ekonominio skyriaus diplomatą Jonathan Herzog. Jis papasakojo apie JAV prezidento rinkimų sistemą, o jaunimiečiai pateikė nemažai klausimų šia tema.

Kartu su diplomatu Jonathan, kuris per dvejus metus neblogai pramoko lietuvių kalbą, diskutavome apie Lietuvos profesinių sąjungų veiklą, valstybinio ir biudžetinio sektorių darbo apmokėjimo sistemas, aptarti migracijos klausimai, Socialinio modelio bei kitos jaunimui aktualios temos.

 


 

 

LVTPS informacija

Komentarai išjungti.