Kaunas jau ruošiasi naujam politiniam iššūkiui

Kaunas jau ruošiasi naujam politiniam iššūkiui

Ketinimai Žemės ūkio ministeriją perkelti į Kauną vis labiau artėja prie realybės. Tokie planai vienus piktina, kitus džiugina. Tačiau nuo šiol Kaune kartą per mėnesį dirbs pats ministras. Jam jau įrengtas kabinetas. O verslininkai skuba siūlyti įvairias vietas visai ministerijai įsikurti, nors planus ją perkelti per pusantrų metų ir vertina skeptiškai.

 

Išties žemės ūkio ministrą Kaunas pasitinka vaišingai – ant stalo laukia indai su šilauogėmis bei trešnėmis ir auksinis raktelis nuo naujojo kabineto. Kad ministro Giedriaus Surplio čia laukta, akivaizdu, net ir lentelė jau pakabinta. Kaune Žemės ūkio rūmuose jis darbuosis kartą per mėnesį O šiandien čia pirmoji jo darbo diena, tad Žemės ūkio ministerijos perkėlimas į Kauną, atrodo, prasideda. „Tas pamatymas kaip čia yra, kaip čia sąlygos irgi prisideda prie plano, nors tikrai sprendimas yra tvirtas, jis politinis sprendimas, kad tikrai ministerija nuo 2020 metų sausio pradės veikti Kaune“, – sako ministras Giedrius Surplys.

Tačiau tokiais planais, atrodo, nesižavi Vilniaus centre esančios Žemės ūkio ministerijos darbuotojai. Jų šiuo metu yra apie tris šimtus ir didžioji dalis nenori važinėti į darbą Kaune. „Kai mes atlikome elektroninę apklausą darbuotojų, tai virš 90 proc. darbuotojų pasisakė, kad jei būtų ministerija perkelta, jie paliktų darbą ministerijoje, esame parengę peticiją, kurią teiksime naujajai ministerijos vadovybei“, – situaciją nušviečia profsąjungos atstovas Zigmas Medingis. Ministras neslepia, kad su darbuotojais kalbamasi, ir daug. Siūlomos ir lanksčios darbo sąlygos, esą, svarbiausia ne darbo valandos, o rezultatas. Tad kur dirbs žmogus – ar namie, ar kavinėj, ar net traukiny, – neturi reikšmės. „Mes kalbame apie visiškai naują vadybos kultūrą, apie lankstų darbo grafiką, apie galbūt įskaičiavimą kelionės laiko į darbo laiką, kad žmogus gali sėdėti traukiny, pasiėmęs planšetę ar kutą mobilų įrenginį… Wi-fi mūsų traukiniuose yra, susisiekimo ministras žada, kad traukinys važiuos ne ilgiau penkiasdešimties minučių jau artimiausiu metu, taigi tikrai visos sąlygos“, – tikina ministras. Į Kauną persikeltų ne tik Žemės ūkio ministerija, bet ir jai pavaldžios įstaigos. Tad ir čia nuotaikos labai skirtingos. Darbuotojai įžvelgia daugiau nepatogumų nei naudos. Visiems, prisidengiantiems nepatogumais dėl vaikų darželių ar mokyklų, ministras atšauna, kad pats ryte sutvarkė ne vieną asmeninį reikalą ir dar spės intensyviai Kaune padirbėti.

„Pirmiausia reikia atmatuoti, paskui kirpti, ir aš labai praktiškai pažiūrėjau į tą išvažiavimą. Kadangi vaikai pradėjo lankyt stovyklą, tai iš ryto vežiau vaikus, paskui dar turėjau posėdį Vilniuje, ir štai nuo vienuolikos esu Kaune. Tai galiu pasakyti, viskas įmanoma“, – save kaip pavyzdį įvardija ministras G.Surplys. Jau ne vienos kadencijos politikai kalbėjo apie Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną, tačiau šie planai strigdavo. Tad valdantieji „valstiečiai“ sako žinoję, kad bus sunku, prieštaraus ir profsąjungos, bet Kaunas esą tinkamiausias miestas. Susitikti su Kaune dirbančiu ministru norinčiųjų šiandien netrūko, prie kabineto kaip mat nusidriekė interesantų eilė. Tarp jų ir ūkininkai, žemdirbiai, draudikai ir net verslininkai, planuojantys netoli autobusų stoties statyti naują pastatą.

 

Visą straipsnį ir vaizdo įrašą galite rasti: https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/966435/kaunas-jau-ruosiasi-naujam-politiniam-issukiui

 

Šaltinis: www.tv3.lt

Komentarai išjungti.