AKTUALŪS KLAUSIMAI APTARTI SU KOLEGOMIS SANKT PETERBURGE

AKTUALŪS KLAUSIMAI APTARTI SU KOLEGOMIS SANKT PETERBURGE

Liepos viduryje Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos atstovai: pavaduotoja Rima Kisielienė, Valdybos narės – Asta Pečiulienė ir Virginija Gražinienė bei Muitinės darbuotojų regioninės profesinės sąjungos pirmininkas Darius Nagelis, Rusijos valstybinių įstaigų ir visuomeninių paslaugų profesinės sąjungos kvietimu, lankėsi Sankt Peterburge.

Sankt Peterburgo Darbo rūmuose vyko susitikimas su miesto ir Leningrado apskrities valstybės tarnautojų profesinių sąjungų atstovais. Diskutavome aktualiais profesinėms sąjungoms klausimais, lankėmės neseniai atidarytame profesinių sąjungų muziejuje. Kolegos profsąjungininkai pasiūlė mums puikią kultūrinę programą. Nors oras ir nelepino (dažnai lijo lietus), tačiau tai nesutrikdė nuostabaus mūsų viešnagės grožio, Petro I-ojo, 1703 m. gegužės 27 d., įkurtame mieste, kurį statė ir kūrė architektai iš Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Olandijos, Šveicarijos, Rusijos bei kitų šalių. Ekskursiją pradėjome pėsčiomis bei plaukimu Sankt Peterburgo kanalais. Lankėmės Petropavlovsko tvirtovėje, kur Petro ir Povilo sobore palaidoti Rusijos carai, pradedant Petru Didžiuoju ir baigiant paskutiniais Romanovais. Grožėjomės „Variniu raiteliu“ (paminklas Petrui I-ajam), Žiemos rūmais ir rūmų aikšte su Aleksandro kolona, Prisikėlimo bažnyčia, Isakijaus soboru, Admiralitetu ir Dekabristų aikšte, legendiniu laivu „Aurora“, Aleksandro Nevskio prospektu. Lankėmės prie Smolnio, kuriame nuo XIX iki XX amžiaus pradžios veikė kilmingųjų mergaičių institutas (pirmoji Rusijoje moterų švietimo įstaiga), o Spalio perversmo metu buvo įsikurtas sukilėlių štabas. Šiuo metu čia reziduoja Sankt Peterburgo gubernatorius.
Savo įžymybėmis garsus ne tik Sankt Peterburgas, bet ir jo apylinkės. Visų pirma, taip vadinamas Rusijos „Versalis“, Peterhofas – fontanų karalystė ant Suomių įlankos kranto. Tai ne tik fontanų kaskados su mitologiniais romėnų bei graikų mitologijos personažais, bet ir išpuoselėti parkai su gausybe žydinčių  gėlių ir fontanų, fontanėlių, bei rūmų.
Paskutinę viešnagės dieną vykome į buvusią carų vasaros rezidenciją Carskoje Selo (dabar Puškino miestas). Nors Jekaterinos rūmai karo metais vokiečių buvo smarkiai sugriauti, tačiau Rusijos restauratorių dėka jie vėl švyti. Dauguma prabangių rūmų salių jau restauruota. Atkurtas ir žymusis Gintaro kambarys, kurį galima lankyti nuo 2003 metų. Rūmus juosia žalumoje skendintys parkai su tvenkiniais ir kanalais, įvairios paskirties statiniais.
Visos viešnagės Sankt Peterburge metu mus globojo iš Maskvos atvykusi Rusijos valstybinių įstaigų ir visuomeninių paslaugų profesinės sąjungos atstovė Jelena Darmenko.
Dėkodami mūsų kolegoms iš Rusijos už susitikimus ir puikiai praleistą laiką, grįžome namo su ilgai išliksiančiais įspūdžiais ir krūva nuotraukų iš aplankytų vietų.

 

Rima Kisielienė
LVTPS pirmininkės pavaduotoja

Komentarai išjungti.