Kodėl Seimas vėl pasislėpė nuo aktyvių profesinių sąjungų?

Kodėl Seimas vėl pasislėpė nuo aktyvių profesinių sąjungų?

Šiandien Seimas nėrė į krūmus ir naujojo Darbo kodekso priėmimą iš rytojaus nukėlė į kitą savaitę. Kodėl nėrė į krūmus? Todėl, kad rytoj profesinės sąjungos surengs protesto akciją prie Seimo rūmų. Vakar spaudos konferencijoje papasakojome, jog tiesiogiai transliuosime Seimo posėdį, bus komentarų ir interaktyvus žmonių nuomonės reiškimas. Ir štai staigmena – vos tik reiškiama pilietinė akcija, „drąsuoliai“ Seimo nariai traukiasi.

Ko bijote? Juk deklaruojate, kad ginate visų mūsų teises ir gerovę. Ar Seimui reikia aktyvių piliečių nuomonės, kai priiminėjami bene svarbiausi šios kadencijos teisės aktai?

Matome, kad nereikia. Tačiau praeis viena-kita savaitė ir Seimo bei Vyriausybės nariai vėl ras progų pakalbėti apie profesinių sąjungų „įgalumą“, aktyvumą, procentus. Taip jau darė ne kartą. Suprantame, jog menkinti už akių kur kas drąsiau. Nes vos tik profesinės sąjungos paskelbia apie savo aktyvų veiksmą, Seimas slepiasi.

Ir tai jau ne pirmas kartas.

Prieš pusmetį mes kreipėmės į Seimo narius ir į premjerą prašydami skirti asmeninių lėšų, kad profesinės sąjungos galėtų išnuomoti keliolika TV ekranų ir keliuose Lietuvos miestuose paleisti tiesioginę Seimo posėdžių  transliaciją miestų aikštėse. Tada tai pat planuota nagrinėti Darbo kodeksą. O mes norėjome, kad darbo dieną skubantys žmonės stabteltų ir pažiūrėtų, kaip balsuoja jų išrinktieji.

Ką gavome? Tik kaltinimus, kad „valstybės lėšomis“ norime padaryti sau reklamą. Tada laužiau galvą, kodėl mes tapome blogais premjerui? Kodėl visiems aiškindamas, kad naujasis Darbo kodeksas sukurs 85 tūkst. darbo vietų, jog viskas gerės ir žydės, premjeras pabijojo, kad jo rinkimų apygardoje Vilkaviškyje stovės TV ekranas ir rinkėjai matys, kaip balsuoja ir ką apie darbo sąlygas kalba socdemai?

Dabar kirba tokia pat mintis. Nes jau paruošėme didelį ekraną, kuriame planavome rodyti tiesiogiai, kaip vyksta Seimo posėdis. Aptarti parlamentarų argumentus bei viešai su šimtais kolegų  panagrinėti Seimo narių argumentus dėl kai kurių naujai įvedamų absurdiškų sąlygų darbuotojams.

Deja. Šiandien sužinojome, jog balsavimas nukeliamas.

Ar mums tai buvo staigmena?

Tikrai ne – ruošdamiesi mitingui paruošėme ir planą B. Parodysime, kaip „plaukiojo“ ir „grybavo” Seimo nariai, kai prieš kelias savaites nagrinėjo Darbo kodekso projektą. Kaip dairėsi patarimų, už ką balsuoti, nes matyti, kad visame Seime vos keli parlamentarai ne tik skaitė, bet ir suvokia, ką perskaitė naujajame Darbo kodekse. Didžioji dauguma neturi žalio supratimo, už ką balsuoja.

Tai žinantys parlamentarai greičiausiai suvokia, kad savo nežinojimo rodyti žmonėms negalima, nes minia prie Seimo nušvilps.

Todėl ramiau perkelti balsavimus. Bet mes turime jums skirtą staigmeną. Kada bebalsuotumėte, būsime šalia. Nes mums ne „dzin“, kokį dokumentą planuojate priimti.

LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas

Komentarai išjungti.