TARPTAUTINĖ VIEŠOJO SEKTORIAUS EFEKTYVUMO KONFERENCIJA

TARPTAUTINĖ VIEŠOJO SEKTORIAUS EFEKTYVUMO KONFERENCIJA

Antroji Tarptautinė viešojo sektoriaus efektyvumo konferencija vyko  spalio 24–25 d.  Litexpo parodų rūmuose Vilniuje. Pirmąją dieną Pasaulinio lygio viešojo sektoriaus ekspertai kalbėjo apie tai, kaip pasiekti, kad viešasis sektorius išmoktų kokybiškiau ir greičiau dirbti su mažesniais ištekliais. Antrąją dieną vyko praktiniai mokymai.

Viešojo sektoriaus efektyvumo konferencija buvo skirta padėti valstybės institucijoms ženkliai pagerinti jų efektyvumą ir gyventojams teikiamą vertę. Dvi dienas vykusių paskaitų bei praktinių užsiėmimų metu dėmesys buvo skiriamas keturioms sritims: sveikatos apsaugai, teisėtvarkai, paslaugų teikimui ir viešiesiems pirkimams.
Konferenciją atidaręs Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas teigė, kad šis tarptautinio masto renginys svarbus ne tik dalijantis gerąja praktika, bet ir atkreipiant daugelio šalių dėmesį į sistemines jų šalių problemas.
„Pirmininkaudami Europos Sąjungos Tarybai, daug dėmesio skiriame viešojo sektoriaus veiklos gerinimui. Ši konferencija išskirtinė tuo, jog sukuria realią praktinę naudą. Tikiu, kad, pasidalindami patirtimi su pasaulinio garso savo sričių ekspertais, sugebėsime priimti ryžtingus sprendimus. O sėkmingas institucijų veiklos pagerinimas vėliau leis perduoti patirtį kitoms valstybėms, ypač mūsų Rytų partnerėms“, – sakė LR Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas.
“Bet kuri šalis yra konkurencinga tiek, kiek efektyviai dirba jos viešasis sektorius. Efektyvumui nėra ribų. Jeigu šį pusmetį sutrumpinote eiles 10 procentų, ko gero, kitą pusmetį galėsite sutrumpinti dar 10 procentų. Jei šį mėnesį išnagrinėjote 5 proc. daugiau paraiškų, svarbu nesustoti ir siekti kitą mėnesį išnagrinėti dar daugiau. Kiekvienas pagerinimas turėtų būti laiptelis į kitą pagerinimą. Mūsų klientai – gyventojai ir verslas – tai tikrai įvertins“, – pabrėžė G. Kirkilas.
Paskaitų ir pranešimų sesiją konferencijoje  pradėjo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pokyčių ir inovacijų agentūros steigėjas Kenas Milleris. Kalbėdamas apie institucijų pajėgumų didinimą, K. Milleris teigė, jog viešasis sektorius turi tokį pat potencialą kaip ir privatus. Tik norint pagerinti jo veiklą, reikalinga išpainioti sudėtingą, vamzdyną primenančią sistemą bei sumažinti institucijų darbuotojams tenkantį spaudimą.
Konferencijoje pranešimus taip pat skaitė Jos Didenybės Teismų ir tribunolų tarnybos (HMCTS) Civilių, šeimos ir Tribonolų direktorius Kevinas Sadleris, JAV Jutos valstijos Biudžeto ir Planavimo departamento vadovai – generalinė direktorė Kristen Cox ir jos pavaduotojas Gregas Gardneris, Lenkijos futbolo čempionatą išgelbėjęs Goldratt instituto Izraelyje vadovas Aleksas Klarmanas ir kiti.
 Dvi dienas vykusioje konferencijoje dalyvavo valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovai, darbuotojai, politikai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos ir kitų šalių.
Nudžiugau gavusi renginio organizatorių kvietimą ir mielai pasinaudojau tokia galimybe. Suintrigavo konferencijos tema ir tai, kad paskaitą “Kam reikalingas efektyvus viešasis sektorius ir kaip tarnautojai padeda jį kurti” skaitė Europinės viešųjų paslaugų konfederacijos (CESI) generalinis sekretorius Klaus Heeger su kuriuo  teko asmeniškai pabendrauti.
Renginį organizavo JAV veikianti nevyriausybinė organizacija TOCICO, vienijanti šiuolaikinių vadybos metodų ekspertus visame pasaulyje. Nuo 2003-ųjų metų TOCICO yra surengusi daugiau nei 20 tarptautinių konferencijų JAV, Indijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Europoje.
Renginio pagrindiniu rėmėju tapo produktyviausia telekomunikacijų bendrovė Lietuvoje „Tele2“.

 
 
Irena Petraitienė
Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos  pirmininkė

Komentarai išjungti.