Kreipimasis į LR Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę dėl susidariusios situacijos Baltarusijoje

Kreipimasis į LR Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę dėl susidariusios situacijos Baltarusijoje

2020 m. rugpjūčio 19 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipėsi į Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą, Lietuvos Respublikos Seimą ir Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl padėties, kuri susidarė kaimyninėje Baltarusijoje po prezidento rinkimų. 

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija palaiko Baltarusijos demokratinių profesinių sąjungų kongreso ir streikuojančių darbuotojų teisėtus reikalavimus dėl padėties, susidariusios po Baltarusijos prezidento rinkimų.

Raginame gerbti žmogaus ir profesinių sąjungų teises, demokratijos principus bei nutraukti smurtą prieš taikius protestuotojus Baltarusijoje.

Baltarusijos darbuotojai turi turėti teisę laisvai jungtis į profesines sąjungas, streikuoti, laisvai rinkti savo valdžią ir dalyvauti valstybės valdyme.

Palaikome Lietuvos Prezidentą Gitano Nausėdos, Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės iniciatyvas imtis visų įmanomų diplomatinių priemonių, kad Baltarusijoje būtų sustabdytas smurtas, taikūs protestuotojai paleisti į laisvę, o nuo smurto nukentėję taikūs protestuotuojai gautų medicininę pagalbą Lietuvoje, jei jos negali gauti Baltarusijoje.

Komentarai išjungti.