SEIMAS NESIKREIPS Į KT DĖL SOCIALINIŲ IŠMOKŲ

SEIMAS NESIKREIPS Į KT DĖL SOCIALINIŲ IŠMOKŲ

2010 m. gegužės 13 dienos posėdžio metu, Seimas pritarė pagrindinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadai ir nusprendė nesikreipti į Konstitucinį Teismą dėl socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo.
Nutarimo projektu LR Seimui siūlyta kreiptis į Konstitucinį Teismą prašant ištirti, ar 2009 metų gruodžio 9 dieną, Seimo priimto Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo ir 2009 m. gruodžio 2 d. Seimo priimto įstatymo dėl valstybės politikų, teisėjų, valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2010 m., nuostatos neprieštarauja Konstitucijai. Projekto iniciatorių nuomone, priimtais įstatymais sumažinus pensijas ir kitas socialines išmokas ir nenustačius kompensavimo būdų pažeidžiami teisinės valstybės, teisėtų lūkesčių, teisinio tikrumo ir teisinio stabilumo principai.
Už siūlymą atmesti šį nutarimo projektą balsavo 66 Seimo nariai, prieš – 54, susilaikė 5 parlamentarai.
LR Seimo posėdyje dalyvavo Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos atstovai, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovė Danutė Šlionskienė, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Petras Algirdas Rauka, Lietuvos darbo federacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos atstovai.

parengta pagal
ELTA ir lrytas.lt
informaciją

Komentarai išjungti.