LVTPS Įgaliotinių tarybos susirinkimas

LVTPS Įgaliotinių tarybos susirinkimas

Praėjusį penktadienį, kovo 31 d., Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos lyderiai rinkosi Vilniuje, viešbutyje Hilton Garden Inn į metinį Įgaliotinių tarybos susirinkimą. Svarbiausias klausimas, kuris buvo gvildenamas šiame susirinkime ir šiuo metu ypač aktualus visiems, tai Valstybės tarnybos reforma ir Valstybės tarnybos įstatymo projektas. Pasak pirmininkės Irenos Petraitienės šis įstatymo projektas taip “patobulintas“, kad valstybės tarnautojams nelieka jokių socialinių garantijų, darbo užmokestis nebus keičiamas net 3 metus, o profesinės sąjungos visai eliminuojamos.

Susitikimo metu šiek tiek vilties dėl geresnio Valstybės tarnybos įstatymo suteikė dalyvavę Seimo nariai Ričardas Juška, Algirdas Sysas, Kęstutis Vilkauskas. Vyko diskusijos, Seimo nariai sulaukė daug klausimų šia tema. Norime priminti, kad LVTPS sudarė darbo grupę, specialiai VTĮ projektui, kurios atstovai pateikė nemažai konstruktyvių pasiūlymų, kurie dalyvavo ir toliau dalyvauja Seimo komitetuose, kuriuose svarstomas VTĮ projektas. Didelis ačiū jiems.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas pristatė įdomų tyrimą apie valstybės tarnautojų motyvaciją. Anot jo, apklausose dalyvavę darbuotojai pagrindiniais valstybės tarnybos trūkumais įvardija ribotas karjeros galimybes, nesąžiningą darbo apmokėjimą, taip pat pasigenda kvalifikacijos tobulinimo programų. Pasak viceministro, didinti viešojo sektoriaus darbuotojų nusiteikimą svarbu, nes motyvacija duoda rezultatą, o motyvuotų viešojo sektoriaus žmonių rezultatas duoda laimingus piliečius. Viešojo sektoriaus darbuotojus motyvuotų didesnis darbo užmokestis, tinkamas darbo organizavimas ir krūvio paskirstymas, lanksčios darbo sąlygos, geras psichologinis klimatas bei stabilumas. Ne su visais viceministro pateiktais teiginiais profsąjungininkai sutiko.

Renginio pabaigoje pirmininkė Irena Petraitienė pateikė LVTPS veiklos ataskaitą už 2022 m. antrą pusmetį. Įgaliotiniams buvo pateikta ir LVTPS finansinė ataskaita.

LVTPS informacija

Komentarai išjungti.