Ministrė pradžiugino socialinius darbuotojus – didės atlyginimai

Ministrė pradžiugino socialinius darbuotojus – didės atlyginimai

Praėjusį penktadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė lankydamasi Telšiuose ir susitikusi su socialiniais darbuotojais bei socialinį darbą dirbančiaisiais akcentavo, jog socialiniai darbuotojai dirba su sunkiausiomis visuomenės grupėmis – socialinės rizikos šeimomis, socialinės globos įstaigų gyventojais, senyvo amžiaus žmonėmis, vaikais, neįgaliaisiais, tad jų darbas turi būti tinkamai įvertintas.

„Socialinį darbą dirbantieji yra arčiausiai kasdieninių žmonių reikalų, atskleidžia ir įvertina paties žmogaus galimybes savarankiškai spręsti savo gyvenimo problemas, todėl jau 2016 metais planuojame padidinti biudžetinių įstaigų socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokestį vidutiniškai apie 15 proc. ir tai sudarys vidutiniškai apie 70 eurų per mėnesį“, – teigia A. Pabedinskienė.

Pasak ministrės, atlyginimų didinimas palies apie 7 592 biudžetinių įstaigų darbuotojus. Taip pat ministrė pabrėžė, kad kitąmet didės galimybės vaikų dienos centrams gauti didesnį finansavimą.

„2016 metais didėja finansavimas Vaikų dienos centrams, kuris, lyginant su 2015 metais, didės 500 tūkst. eurų“, – sakė ministrė.

Ministrė pasidžiaugė, jog nuo kitų metų per trejus metus numatyta kasmet skirti po 600 tūkst. eurų naujiems, specialiai neįgaliesiems pritaikytiems mikroautobusams įsigyti, kurie bus naudojami neįgaliesiems teikti nestacionarias transporto paslaugas ir vežti neįgaliuosius į ugdymo, mokymo, lavinimo, užimtumo, reabilitacijos centrus ir tarnybas, darbo vietas. Iš viso per trejus metus turėtų būti nupirkta 60 transporto vienetų, po 20 kasmet. Tai palengvins socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems teikimą bendruomenėse.

 

Lietuvos rytas

lrytas.lt

 

Komentarai išjungti.