PRIE LR VYRIAUSYBĖS ŽMONĖS NEPAGEIDAUJAMI

PRIE LR VYRIAUSYBĖS ŽMONĖS NEPAGEIDAUJAMI

Vilniaus miesto savivaldybė atsisakė leisti profesinėms sąjungoms 2010m. rugsėjo 29d. 12 valandą, prie LR Vyriausybės surengti taikų mitingą „Gana skurdinti žmones! Svarbiausia – darbo vietųkūrimas ir ekonomikos augimas!“, kuriuo norėta atkreipti dėmesį ir išsakyti savo poziciją dėl augančio nedarbo, didėjančių kainų, priverstinės darbingų žmonių ir jaunimo emigracijos, atlyginimų mažinimo.
Vietinės valdžios atstovai, neatsižvelgdami į profesinių sąjungų prašymą ir nepateikdami jokios motyvacijos, vienašališkai nusprendė pakeisti renginio vietą ir laiką, eilinį kartą pademonstruodami, kad Lietuvos žmonių nuomonė jiems nerūpi. 
Šiuo sprendimu pažeidžiama LR Konstitucija, kurios 36 straipsnis skelbia, jog „negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus.“
Pareiškiame, kad rugsėjo 29-ąją taikios akcijos vyks, o apie valdžios reakciją esame priversti informuoti Europos profesinių sąjungų konfederaciją (ETUC) ir kitas tarptautines organizacijas.
 
Šiandien, 16.00 valandą, įteiktas profesinių sąjungų skundas Vilniaus apygardos administraciniam teismui (Žygimantų g. 2, Vilnius).
 
 
 
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija
Lietuvos darbo federacija
Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“
Lietuvos žurnalistų sąjunga

Komentarai išjungti.