MUITININKAMS PER ARTĖJANČIAS DIDŽIĄSIAS ŠVENTES TEKS TENKINTIS DŽIŪVĖSIAIS

MUITININKAMS PER ARTĖJANČIAS DIDŽIĄSIAS ŠVENTES TEKS TENKINTIS DŽIŪVĖSIAIS

Paaiškėjo, kad muitinės algų fondas – tuščias. Šiuo metu jame yra tik pačių pareigūnų, savanoriškai ėjusių nemokamų atostogų, sutaupyti pinigai. Tikimasi, kad jų užteks po savaitės išmokėti avansus.
Po to maždaug pustrečio tūkstančio muitinės sistemoje dirbančių žmonių algas gaus tik kitąmet.
Beje, kaip DELFI patvirtino Muitinės departamento pareigūnai, pinigų beveik nebelikę ir komandiruotėms bei mokesčiams už komunalines paslaugas.
Pinigų lapkričiui ir gruodžiui suplanuota nebuvo. Muitinės vadovams buvo liepta taupyti. Ir kartu reikalaujama stiprinti kovą su kontrabanda.
Pareigūnai nuogąstauja, kad algų negaunančius muitininkus bus dar lengviau papirkti – jiems reikia išlaikyti šeimas, daug žmonių paėmę kreditus iš bankų. Jei su pastaraisiais nepavyks susitarti dėl mokėjimų atidėjimo, bus skaičiuojami delspinigiai. O kyšiai muitininkams siūlomi kasdien.
Muitinės sistemoje dirbančiųjų algoms per mėnesį reikia apie 7 mln. Litų.
Kalbėdami apie Vyriausybę, pastaruoju metu itin energingai ieškančią būdų, kaip dar labiau sustiprinti kovą su kontrabanda, muitininkai priminė, jog yra trys dalykai, ant kurių laikosi kontrabanda: pelningumas, nebaudžiamumas ir korupcija.
Pasak specialistų, vieną iš tų dalykų – pelningumą – galima panaikinti „per keletą minučių“ – tereikia sumažinti akcizus. Tačiau akcizų mažinti neleidžia Lietuvos sutartis su Europos Sąjunga.
 
Ainis Gurevičius
www.DELFI.lt

 

Komentarai išjungti.