I.ŠIMONYTĖ: MUITININKAMS PINIGŲ TRŪKSTA, NES NEOPTIMIZAVO SISTEMOS

I.ŠIMONYTĖ: MUITININKAMS PINIGŲ TRŪKSTA, NES NEOPTIMIZAVO SISTEMOS

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė sako nesistebinti Muitinės departamento skundais, esą trūksta pinigų darbo užmokesčio fonde, tačiau teigia, kad dėl to kalta ir pati institucija, mat laiku neoptimizavo visos sistemos, nesumažino viršininkų ir kabinetinių darbuotojų skaičiaus.
Tačiau ministrė pažymi, kad kitų metų biudžete Muitinės departamentui numatyta iš dalies atkurti darbo užmokesčio fondą, nors ne tokiu mastu, kaip kad buvo prieš krizę.
„Tiesą sakant, Muitinės departamento, kaip ir daugelio kitų institucijų, tas pastebėjimas, kad trūksta darbo užmokesčio manęs labai nestebina. Tikrai nepažįstu nei vienos institucijos, kuri dabar pasakytų, kad jai pakanka darbo užmokesčio. Nenuostabu, darbo užmokesčio fondai buvo mažinami, tačiau pats protingiausias sprendimas visoms institucijoms, įskaitant ir tą pačią muitinę, buvo laiku priimti sprendimus dėl struktūrinio optimizavimo. Tas ne visur buvo padaryta, taip pat ir muitinėje, galiu pasakyti savo apgailestavimui. Pavyzdžiui, sprendimai dėl Panevėžio ar Šiaulių teritorinių muitinių buvo priimti tik šiais metais, o tą reikėjo padaryti praėjusiais metais ir problema būtų atitinkamai mažesnė“, – po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį sakė I. Šimonytė.
Ministrė sako, kad, jos nuomone, iki šiol per daug prisitaikymo prie krizės naštos teko eiliniams pareigūnams ir per mažai vadovams, bet teigia, kad kitais metais Muitinės departamento finansavimas didėja kaip nedidėja jokios kitos institucijos biudžetas. Esą iš dalies taip daroma dėl to, kad šioje srityje „didesnis spaudimas“, be to, numatoma kai kurių materialinių investicijų – pirkti rentgeno sistemas.
„Taip, spaudimas čia yra didesnis nei kitose institucijose – dėl tos priežasties kitų metų biudžete siūloma dalį darbo užmokesčio fondo muitinė sistemai atkurti, tačiau toli gražu ne visą, nes struktūra turi optimizuotis, viršininkų ir kabinetinių darbuotojų turi būti mažiau, o daugiau dėmesio ir paramos turėtų būti skirta tiems žmonėms, kurie dirba postuose ir atlieka patį sunkiausią darbą“, – pabrėžė I. Šimonytė.
 
 
Eglė Samoškaitė
www.DELFI.lt

 

Komentarai išjungti.