VALDIŠKŲ KONTORĖLIŲ IRGI LAUKIA OPTIMIZAVIMAS

VALDIŠKŲ KONTORĖLIŲ IRGI LAUKIA OPTIMIZAVIMAS

Valstybės tarnautojų, įskaitant ir statutinius, šiuo metu yra apie 71 tūkst. Vakar finansų ministras Rimantas Šadžius pasigyrė, kad 2014 metais planuojama mažinti viešojo sektoriaus darbuotojų skaičių.

Pasak ministro, 2014-ieji tam bus labai palankus metas, nes baigsis Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai, todėl ir valstybės tarnautojų poreikis sumažės. „Respublikos“ kalbintas Vyriausybės vicekancleris, Valstybės valdymo ir tobulinimo (Saulėlydžio) komisijos pirmininkas Remigijus Motuzas priminė, kad buvo papildomai įsteigta 200 etatų. Su juos užėmusiais darbuotojais pasirašytos neterminuotos darbo sutartys, kurios galioja iki 2014 metų sausio 1 dienos. Atėjus šiam laikui, valstybės tarnautojų skaičius ir taip sumažės.

Saulėlydžio komisijos pirmininkas teigė, kad tuo valdininkų armijos mažinimas nesibaigs. Anot jo, ministerijos yra aplipusios įvairiomis viešosiomis įstaigomis, agentūromis, todėl komisija pirmiausia ketina išanalizuoti jų veiklą ir tai, ar jų funkcijos nesidubliuoja.

„Šiems ir kitiems metams esame užsibrėžę tęsti ministerijoms pavaldžių įstaigų stambinimą. Įvairių įstaigų, teritorinių padalinių. Turbūt geriausias pavyzdys, kurį kaip tik artimiausiu metu ir svarstysime, tai regioninės aplinkos apsaugos agentūros. Jų yra daugiau nei 40. Kiekviena turi savo direktorių, finansininkus ir t.t. Gal ir nereikia visų naikinti, bet nelogiška, kad tiek daug vadovų, įstaigų funkcijos dubliuojasi“, – kalbėjo R.Motuzas.

Jis pridūrė, kad komisija planuoja peržiūrėti visas valdiškas institucijas, kuriose dirba mažiau kaip 20 darbuotojų. „Šiuo metu daugiausia pavaldžių institucijų turi Žemės ūkio ministerija bei Švietimo ir mokslo ministerija. Žodžiu, optimizuoti dar yra ką“, – sakė R.Motuzas.

Tiesa, anot R. Motuzo, komisija nėra numačiusi, kiek procentų galėtų sumažėti valdininkų skaičius.

 
 
Rūta Juknevičiūtė
„Respublikos“ žurnalistė

Komentarai išjungti.