KONSERVATORIAI NEŽADA KOMPENSUOTI PENSIJŲ SUNKMEČIU

KONSERVATORIAI NEŽADA KOMPENSUOTI PENSIJŲ SUNKMEČIU

viriausibeVyriausybė iki šių metų liepos 1 dienos turės parengti ir Seimui pateikti sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmą. Gali būti, kad mechanizmą Vyriausybė tvirtins ne savo sprendimu, bet įstatymu, priimtu parlamente.

Antradienį paskelbtos Konstitucinio Teismo (KT) nuostatos dėl pensijų ir kitų socialinių išmokų bei atlyginimų sumažinimo valstybės tarnautojams komentuotos per daug plačiai, trečiadienį po tradicinių koalicijos partnerių pusryčių žurnalistams sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.
“Ramiai perskaičius atrodo, kad kokių nors dramatiškų pasekmių tas išaiškinimas nesukelia: vakar tai buvo komentuota, jog atrodytų, kad dėl dirbančių pensininkų tas papildomas pensijų mažinimas tučtuojau turi būti atšauktas. Tuo tarpu ramiau paskaičius, KT neleidžia to papildomo mažinimo sieti su pačiu darbo faktu. Bet mes vėl ramiai pažiūrėjome į savo priimtus sprendimus, tai tas mažinimas nesiejamas su darbu ar nedarbo faktu, o siejamas su didesnėmis pajamomis, kurias gauna dirbantis pensininkas, gaunantis pagal darbo sutartį ar kitokiu būdu. Šiuo metu manome, kad tas mūsų veiksmas dėl dirbančių pensininkų pensijų tiesiogiai to išaiškinimo nėra paneigiamas”, – komentavo J. Razma.
Pasak jo, Premjeras pažadėjo sudaryti kompetentingą darbo grupę, kuri turės preciziškai išnagrinėti KT sprendimą ir pateikti savo pasiūlymus. Tai esą gali užtrukti keletą savaičių.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas patikino, kad iki liepos 1 dienos Vyriausybė turės parengti pensijų kompensavimo mechanizmą.
“Galbūt atsižvelgiant į KT išaiškinimą gali tekti ne Vyriausybės sprendimu kompensavimą tvirtinti, bet įstatymu, priimtu Seime”, – sakė jis.
“Panašu, kad KT išaiškinimas neįpareigoja labai greitai realiai pradėti kompensuoti, o tik tuomet, kai ekonomikos atsigavimas bus tokio masto, kad jis būtų priartėjęs prie to laiko, kai kritimas prasidėjo”, – pridūrė J. Razma.
Anksčiau buvo skelbta, kad sumažintos pensijos bus mokamos 2010-2011 metais, o nuo 2012-ųjų galima tikėtis kompensacijų išmokėjimo per kelerius metus.

BALSAS
ELTA

Komentarai išjungti.