VALDŽIA KOL KAS NEERZINS BŪSIMŲ PENSININKŲ

VALDŽIA KOL KAS NEERZINS BŪSIMŲ PENSININKŲ

Valdantieji nusprendė atsiimti siūlymą išėjimo į pensiją amžių ilginti iki 65-erių.
Tačiau ši idėja Seimą vėl gali pasiekti kitų metų pavasarį. Tuomet bus pradėta svarstyti ilgalaikė "Sodros" reforma, rašo "Lietuvos rytas".
Planai ilginti pensinį amžių žlugo, nes nepavyko įtikinti opozicijos juos palaikyti. Tai pripažino konservatorių frakcijos vadovas Jurgis Razma.
"Buvo minčių rudenį kartoti balsavimą dėl išėjimo į pensiją amžiaus. Bet dėl šio įstatymo vis dar nėra sutarimo su opozicija. Mažai tikėtina, kad pavyks susitarti savivaldybių tarybų rinkimų išvakarėse", – kalbėjo J. Razma.
Planus iki 65 metų ilginti amžių, kurį pasiekus žmonės eina į pensiją, opozicija stabdyti pradėjo dar birželį. Priimti įstatymą buvo bandyta net tris kartus, bet kiekvieną sykį susivieniję opozicijos parlamentarai jį boikotavo.
"Seimo pavasario sesijoje, kuri prasideda kovą, bus pateikti visi "Sodros” reformai reikalingi įstatymo pakeitimai. Tarp jų – ir tai, kas bus nuspręsta dėl išėjimo į pensiją amžiaus", – sakė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Rimantas Dagys.
Pasiūlymus "Sodrai" reformuoti jo komitetas žada parengti iki gruodžio vidurio.
Valdantieji siūlė nuo 2012-ųjų pradėti pamažu ilginti išėjimo į pensiją amžių. Didinimas baigtųsi 2026-aisiais, kai šis amžius pasiektų 65 metus.
 
 
ELTA

 
Primename profesinių sąjungų poziciją šiuo klausimu:
 
Dėl Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo (Projektas Nr. XIP-2237).
 
LPSK nepritaria pateiktam teisės akto projektui, kuriuo jau nuo 2012 m. būtų pradedamas vėlinti pensijos amžius. Manome, kad ekonominio sunkmečio laikotarpiu, kai toks didelis nedarbas, valstybė turi prisiimti atsakomybę už savo piliečius ir bent jau laikinai nekeisti pensinio amžiaus.
Šiuo metu priešpensinio amžiaus žmonėms itin sunku susirasti bet kokį darbą, o nedarbo išmokos negali užtikrinti oraus pragyvenimo, be to, jos mokamos terminuotai.
Pagal aiškinamajame rašte pateiktą statistiką, tik 29 proc. 60–65 metų asmenų šiuo metu dirba. Vadinasi, pailginus pensijos amžių iki 65-erių metų, likusieji 71 procentas, liktų bedarbiai. Kadangi priešpensinio amžiaus žmonėms gerokai sunkiau tobulinti kvalifikaciją ar įgyti naują specialybę, darbo biržos siūlomos priemonės įdarbinant priešpensinio amžiaus žmones turi labai menką efektą. Manome, kad kol valstybė nesukurs efektyvaus mechanizmo, kaip būtų galima pasirūpinti darbo netekusiais priešpensinio amžiaus asmenimis, pensijos amžius neturėtų būti vėlinamas.
Atsižvelgiant į tai kas išdėstyta, siūlome pensijos amžių vėlinti ne anksčiau kaip nuo 2014-ųjų.
 
 LPSK informacija
www.lpsk.lt

Komentarai išjungti.