Prasidėjo derybos dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties 2021 metams

Prasidėjo derybos dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties 2021 metams

Lietuvos valstybės tarnautojų , biudžetinių ir viešų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga (LVTPS) kartu su kitomis Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) sudėtyje esančiomis profesinėmis sąjungomis pradėjo derybas dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties 2021 metams. Šių metų sausio pabaigoje LPSK prisistatė kolektyvinėms deryboms Lietuvos Vyriausybei ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Balandžio mėnesį įvyko kelios video konferencijos, kuriose dalyvavo LPSK pirmininkė Inga Ruginienė, viešojo sektoriaus profesinių sąjungų bei Socialinės apsaugos  ir darbo ministerijos atstovai.

LPSK sudėtyje esančios viešojo sektoriaus profesinės sąjungos Nacionalinėje  kolektyvinėje sutartyje 2021 metais siūlo :

1. Bazinį dydį  didinti  iki  186 EUR.

2. Papildomas garantijas profesinės sąjungos nariams,  nuostatas dėl informavimo ir konsultavimo bei kita palikti tokias pačias kaip ir dabar galiojančioje Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje.

3. Įpareigoti abi šakos kolektyvinių derybų puses nustatyti konkrečius  derybų eigos bei baigiamuosius terminus.

4. Valstybės ir savivaldybės įstaigose, kur yra veikianti profesinė sąjunga, kai narių skaičius siekia 1/3 dirbančiųjų, darbo tarybos baigia savo veiklą.

5. Profesinės sąjungos nariai negali būti atleisti iš darbo darbdavio valia ar darbdavio iniciatyva be profesinės sąjungos sutikimo.

6. Darbdavio lygmens kolektyvinės sutarties sudarymui ir vykdymui kiekvieniems metams turi būti skiriama ne mažiau kaip 3 procentai metinių įstaigos darbo užmokesčio fondo lėšų.

7. Jei keičiami norminiai teisės aktai susiję su darbuotojų darbo, ekonominėmis ar socialinėmis garantijomis, privalo būti suderinti su profesinėmis sąjungomis.

Turime ir kitų kolektyvinės sutarties nuostatų bei pasiūlymų, kurie nėra aptarti su kolegomis iš giminingų  profesinių sąjungų. Juos informuosime  kito derybinio susitikimo metu.

Irena Petraitienė

LVTPS pirmininkė

Komentarai išjungti.