D.GRYBAUSKAITĖ: EKONOMIKA AUGA ANTRI METAI, TAD GALIMA ATSARGIAI KELTI ATLYGINIMUS

D.GRYBAUSKAITĖ: EKONOMIKA AUGA ANTRI METAI, TAD GALIMA ATSARGIAI KELTI ATLYGINIMUS

Ekonomistams, finansų analitikams bekalbant apie antrąją krizės bangą, prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Lietuva vis tik jau gali sau leisti pamąstyti apie atsargų ir apskaičiuotą darbo užmokesčio didinimą. Tačiau, anot prezidentės, atlyginimų didinimas negali lemti didesnio nei 3 proc. biudžeto deficito.

„Jau esu minėjusi, kad turėdami galvoje, jog suvaldėme situaciją, galime atsargiai galvoti apie minimalaus atlyginimo ir bazinio atlyginimo didinimą, nes turime ne tik taupyti, bet ir skatinti ekonomiką. Atsargiai, paskaičiavus ir tuose rėmuose, kokiuose galime – tai yra 3 proc. biudžeto deficito rėmuose“, – žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.
Šiuo metu bazinis dydis, taikomas apskaičiuojant valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareigines algas, siekia 450 Lt, o bazinė mėnesinė alga, kuria remiantis apskaičiuojami mokytojų ir bibliotekininkų atlyginimai, sudaro 122 Lt.
Prieš krizę bazinis dydis siekė 490 Lt, bazinė mėnesinė alga – 128 Lt.

Minimali mėnesinė alga šiuo metu iki mokesčių siekia 800 Lt, tačiau Vyriausybė pritarė jos padidinimui iki 850 Lt.
„Netgi tuose pačiuose biudžetiniuose rėmuose yra daug rezervo, bet mūsų kai kurios taisyklės yra tokios griežtos, kad negalima perskirstyti lėšų netgi viduje. Taigi galima atlyginimus didinti net nedidinant resursų, tuose pačiuose rėmuose, pavyzdžiui, kultūros darbuotojams, kurių atlyginimai mažiausi. Tai yra daroma: Vyriausybė po truputį keičia vadinamąjį penki šimtai vienuoliktąjį nutarimą, kur tų asignavimų rėmuose, jei yra taupymas, būtų galima lengviau judėti, kai kam kelti atlyginimus“, – Anykščiuose sakė prezidentė.
Paklausta, ar kalba apie abiejų tipų bazinio atlyginimo kėlimą, D. Grybauskaitė teigė, jog reikia mąstyti horizontaliai, tai yra nieko neskriausti.
„Yra daug rūšių bazinių atlyginimų, reikia galvoti horizontaliai – nieko neskriaudžiant“, – kalbėjo šalies vadovė.
„Ekonomika auga antri metai iš eilės, žmonės turi pradėti tai jausti, nes ekonomikai reikia ne tik taupymo, bet ir vartojimo skatinimo tuose rėmuose, kuriuose mes sugebame tai padaryti“, – pridūrė prezidentė.

Šaltinis:
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dgrybauskaite-ekonomika-auga-antri-metai-tad-galima-atsargiai-kelti-atlyginimus.d?id=59165849#ixzz21XkM92Lh

Eglė Samoškaitė,
www.DELFI.lt

Komentarai išjungti.