Prezidentas pasirašė Valstybės tarnybos įstatymą

Prezidentas pasirašė Valstybės tarnybos įstatymą

Valstybės tarnybos „reforma“, valdant konservatoriams, liberalams ir laisvės partijos atstovams, tikėtina tikrai bus įgyvendinta. Lietuvos Seime prieš valstybės tarnybos įstatymą ir valstybės tarnybos reformą balsavo tik 2 Seimo nariai, 45 – susilaikė, 78 balsavo – už. Valdančioji dauguma Seime džiūgauja, kad valstybės tarnybos reforma Lietuvoje, tai vienas iš svarbiausių  šios Seimo kadencijos įgyvendinamų darbų.

Lietuvos Prezidentas pritarė reformos įgyvendinimui, nes ”projekto rengėjai atsižvelgė į visas Prezidentūros  pateiktas   naujas  valstybės tarnybos įstatymo nuostatas”.

 Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga  (toliau  LVTPS)  taip pat teikė nemažai pasiūlymų šiam projektui, tačiau buvo atsižvelgta tik į keletą iš jų. LVTPS š. m. gegužės 31 d. kreipėsi į Prezidentą dėl taisytinų  labai svarbių, turinčių įtakos darbuotojų darbo užmokesčiui, socialinėms  garantijoms bei kitų valstybės tarnybos įstatymo nuostatų. Bet į šį kreipimąsi Prezidentas neatsižvelgė, valstybės tarnautojus jungiančios profesinės sąjungos net nebuvo kviestos aptarti  Prezidentūroje šio kreipimosi nuostatų. Prezidentūra informavo, kad gavo LVTPS raštą ( raštas gautas iš Prezidentūros pridedamas).

Pasirodo, kad  šiame reformos sūkuryje ne valstybės tarnautojai yra svarbiausi, kuriems ne tas pats, kaip jiems bus skaičiuojamas darbo užmokestis ir socialinės garantijos. Nauja darbo apmokėjimo tvarka valstybės pareigūnams, valstybės tarnautojams, valstybės įstaigų vadovams keisis  nuo 2024 m. sausio 1 d.  Skaičiuojant darbo užmokestį jo  dydis bus keičiamas iš bazinio dydžio į šalies vidutinę darbo užmokesčio bazę.  Ji bus nustatoma pagal  2022 metų bazę. Kitas darbo užmokesčio  didinimas  bus numatytas 2025 metų biudžete ir visiems valstybės tarnautojams bus peržiūrėtas tik 2026 metais. Tačiau merams, teisėjams, žvalgybos pareigūnams, specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams  atlyginimas didės jau nuo šių metų liepos 1 dienos, Seimo nariams, Prezidentui didės – po naujų rinkimų.

Manau, kad ši valstybės tarnybos reforma pateisins šalies valdančiųjų lūkesčius, bet ar pateisins ji valstybės tarnautojų lūkesčius ?

Pirmininkė

Irena Petraitienė

Komentarai išjungti.