NAKTINIŲ SPRENDIMŲ PARADOKSAI: SVEIKATOS SISTEMOS GELBĖJIMAS BEDARBIŲ SĄSKAITA

NAKTINIŲ SPRENDIMŲ PARADOKSAI: SVEIKATOS SISTEMOS GELBĖJIMAS BEDARBIŲ SĄSKAITA

trijuleLietuvos darbo federacija, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ mano, kad praktinis privalomojo sveikatos draudimo mokesčio taikymas Lietuvos piliečiams sukėlė daug rūpesčių, nepasitenkinimo ir neplanuotų materialinių sunkumų.

Tai  dar viena valdžios gėda ir įrodymas, kad Lietuvoje žmogus nevertinamas. Tai didžiausias pastarojo meto absurdas prislėgęs daugelio žmonių pečius, smūgis bedarbiams ir emigrantams.
Sunkų laikotarpį išgyvenantys, darbo neturintys gyventojai bei užsienyje dirbantys ir ten mokesčius mokantys Lietuvos piliečiai privalės sumokėti už negautas paslaugas. 
Naktinių posėdžių metu įteisinti dokumentai galioja, o žmonės palikti nežinioje, nes įstatymų pakeitimai nebuvo kompetentingai pateikti ir paaiškinti žmonėms.
Netekusieji darbo neturėjo informacijos, jog būtina registruotis darbo biržoje, kad išvengtų privalomojo sveikatos draudimo mokesčio. Per metus susidariusi mokesčio suma (864 litai) – didžiulė suma bedarbiui, kuris už kiekvieną vizitą valdiškoje gydymo įstaigoje ir taip turėjo sumokėti atitinkamą sumą.
Situaciją laiko absurdiška ir užsienyje dirbantys lietuviai. Ar privalo darbuotojas mokėti dvigubus mokesčius dviejose ES šalyse?
Lietuvos profesinių sąjungų nacionaliniai centrai reikalauja, jog LR vyriausybė prisiimtų atsakomybę dėl šiuo sprendimu sukeltos sumaišties, jį peržiūrėtų ir įvertintų taip, jog kuo mažiau nukentėtų žmonės.

Lietuvos profesinių sąjungų nacionaliniai centrai

Komentarai išjungti.