SOCIALINIS DIALOGAS BALTIJOS ŠALIŲ VALSTYBINIAME SEKTORIUJE

SOCIALINIS DIALOGAS BALTIJOS ŠALIŲ VALSTYBINIAME SEKTORIUJE

sd2Š.m. gegužės 20–21 dienomis Trakų rajone, viešbutyje „Margio krantas“ vyko trečiasis, paskutinysis projekto „Socialinio dialogo plėtra Baltijos šalių valstybiniame sektoriuje“ seminaras. Šį kartą ekspertais pakviesti mūsų seni, geri bičiuliai iš Švedijos. Tenka tik pavydėti ir žavėtis Švedijos profesinių sąjungų ir darbdavių pasiektais rezultatais derantis dėl kolektyvinių sutarčių, darbo užmokesčio, kitų socialinių garantijų. Siekdami šių rezultatų jie nuėjo ilgą ir nelengvą kelią. Vyko diskusijos dėl Europos Sąjungos direktyvos 2002/14 (informavimas ir konsultavimas),  kolektyvinių sutarčių Lietuvos valstybės tarnyboje, šakinių kolektyvinių sutarčių. Apie valstybės tarnybos dabartį ir ateitį kalbėjo Aistis Rusteika, Valstybės tarnybos departamento prie VRM atstovas.
Projektas „Socialinio dialogo plėtra Baltijos šalių valstybiniame sektoriuje“ sulaukė didelio susidomėjimo tarp profesinių sąjungų narių.
Apgailestaujama, kad mūsų darbdavių atstovus šis projektas nelabai sudomino.
Į baigiamąją konferenciją Rygoje, spalio  mėnesį rinksis trijų Baltijos šalių – Estijos Latvijos ir Lietuvos valstybės tarnautojų profesinių sąjungų bei darbdavių atstovai. Vyks diskusijos, projekto aptarimas, bus priimti dokumentai, rekomendacijos, kaip tęsti socialinio dialogo plėtrą Baltijos šalių valstybės sektoriuje.

Komentarai išjungti.