Šimtai žmonių mitingavo prieš Darbo kodekso liberalizavimą

Šimtai žmonių mitingavo prieš Darbo kodekso liberalizavimą

Ketvirtadienį keli šimtai žmonių susirinko prie Seimo, kur vyko protesto akcija „Čia gyvensim ir dar balsuosim!“, o joje buvo pasisakoma prieš Darbo kodekso liberalizavimą.

Nors Seimas buvo suplanavęs pradėti Darbo kodekso projekto priėmimą, šių planų mitingo išvakarėse buvo atsisakyta, nes protesto akcijos rengėjai planavo posėdį Nepriklausomybės aikštėje transliuoti tiesiogiai. Todėl susirinkusiems mitingo dalyviams buvo transliuojami ankstesni Seimo balsavimų vaizdo įrašai dėl tokių darbuotojams svarbių sprendimų kaip nenustatytos apimties darbo sutarčių atsiradimas, nepritarimas siūlymui naikinti darbo tarybas bei kitų.

Protesto akcijos dalyviai pirmą kartą galėjo vertinti Seimo narių darbą balsuodami žaliomis ir raudonomis kortelėmis taip išreikšdami paramą arba nepritarimą parlamentarų siūlymams. Beveik visi profesinių sąjungų siūlomi teisės aktų patobulinimai Nepriklausomybės aikštėje buvo palaikomi vienbalsiai.

Šalia Seimo rūmų taip pat buvo įrengta „didvyrių“ galerija su aktyviausių darbuotojų garantijų mažinimo šalininkų portretais.

Protesto akciją vainikavo akcijos „Išrink labiausiai darbuotojams „nusipelniusį“ Seimo narį“ apdovanojimai:

„Skaudžiausias smūgis darbuotojams“ – už išeitinių išmokų mažinimą, 0 valandų darbo sutarties įvedimą ir darbuotojų atleidimą be priežasties – antipilietinio darbo spartuolio vardą laimėjo Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė. Seimo narei bus įteiktas prizas – makaronai.

„Labiausiai mylintis darbuotojus“ – politikas, viešai reiškiantis paramą darbuotojams, tačiau balsuojantis priešingai – už dirvos išpurenimą dešiniųjų atėjimui suteikiamas Algirdui Butkevičiui. Premjerui bus įteikti riestainiai.

„Darbas – dzin“ – už blogiausios Europos Sąjungos praktikos įgyvendinimą suteikiamas vienam iš socialinio modelio rengėjų Tomui Davuliui, kuriam bus įteiktas kalafioras.

Dėkojame aktyviems protesto akcijos dalyviams!

Šaltinis:
http://www.lpsk.lt/2016/06/16/simtai-zmoniu-mitingavo-pries-darbo-kodekso-liberalizavima/

 

LVTPS ir LPSK informacija

Komentarai išjungti.