SIŪLOMA IŠ ESMĖS PERTVARKYTI VALSTYBĖS TARNYBĄ

SIŪLOMA IŠ ESMĖS PERTVARKYTI VALSTYBĖS TARNYBĄ

Vidaus reikalų ministerija parengė Valstybės tarnybos bei susijusių įstatymų pataisų paketą, kuris leistų iš pagrindų pertvarkyti valstybės tarnybos sektorių.

 

„Teisės aktai, pagal kuriuos dirbama šiandien, yra pasenę tiek formaliai, tiek ir moraliai. Jei norime, kad valstybės tarnyboje dirbtų profesionalai, kad priėmimas į ją būtų visiems vienodas, skaidrus bei suprantamas, kad apmokėjimas nekeltų diskusijų ar abejonių, kad už prastą ar nekokybišką darbą būtų baudžiama realiai, o ne teoriškai, turime imtis rimtos reformos“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Kartu su Valstybės tarnybos departamentu parengtose pataisose numatyta visa eilė esminių pokyčių dėl valstybės tarnautojams keliamų reikalavimų, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, karjeros, darbo apmokėjimo, skatinimo, motyvavimo, mokymo bei kitas sritis. Keliamas ir tikslas atlaikyti privataus sektoriaus konkurenciją, kas itin aktualu daugeliui valstybės institucijų.

„Būtų įdiegta sistema, garantuojanti algą ir karjerą pagal konkretaus žmogaus darbo indėlį bei rezultatus. Tarnautojų vertinimas būtų objektyvus, mažiau priklausantis nuo vadovų simpatijų ar malonės. Labai svarbu tai, jog vietoj galimybės būtų įteisinta prievolė įstaigai išieškoti žalą iš ją sukėlusio valstybės tarnautojo“, – vardija S. Skvernelis.

Tarp naujovių – kompetencijų modelio įtvirtinimas, kuris būtų taikomas tiek atrenkant, tiek vertinant, tiek ugdant valstybės tarnautojus. Pretenduojantys dirbti valstybės tarnyboje aiškiai žinotų, kokie gebėjimai ar įgūdžiai reikalingi norint eiti vienas ar kitas pareigas.

Vertinant valstybės įstaigų vadovų veiklą siūloma įtvirtinti kitose šalyse ne tik viešajame, tačiau ir privačiame sektoriuje plačiai naudojamą „360 laipsnių veiklos vertinimo modelį“, kuomet vadovo veiklą vertina jo tiesioginis vadovas, kolegos ir pavaldiniai.

Pataisose siūloma atsisakyti dažnai kritikos viešojoje erdvėje sulaukiančių priemokų už papildomų užduočių atlikimą ir įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. Siūloma išplėsti tarnybinių nuobaudų spektrą, nustatyti naują nuobaudą – perkėlimą į žemesnes pareigas.

Siūloma įtvirtinti nuostatą, kad visų įstaigų vadovai galėtų būti skiriami į tas pačias pareigas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Taip pat siūloma išplėsti profesinių sąjungų teises, be viso kito suteikiant galimybę dalyvauti sprendžiant valstybės tarnautojo vertinimo, paaukštinimo, nuobaudų skyrimo ir kitus klausimus.

Valstybės tarnybos ir susijusių įstatymų pataisas planuojama svarstyti šį trečiadienį LR Vyriausybės pasitarime.

 

Visas straipsnis šia saityno prieiga:

http://www.vrm.lt/lit/Siuloma-is-esmes-pertvarkyti-valstybes-tarnyba/1881

 

Šaltinis:

www.vrm.lt

Komentarai išjungti.