SEIMAS ATIDĖJO PATAISŲ, KURIOMIS SIŪLOMA NUO 2011-ŲJŲ VĖL PADIDINTI PENSIJAS, SVARSTYMĄ

SEIMAS ATIDĖJO PATAISŲ, KURIOMIS SIŪLOMA NUO 2011-ŲJŲ VĖL PADIDINTI PENSIJAS, SVARSTYMĄ

Valdantiesiems nepavyko atmesti pataisų, kuriomis siūloma vieneriais metais sutrumpinti sumažintų valstybinių ir senatvės pensijų mokėjimą.
Opozicija, siūlanti nuo 2011-ųjų pradžios vėl padidinti pensijas, antradienį vakare pareikalavo, kad pataisos būtų svarstomas kitame posėdyje – suabejota, ar užteks balsų pakeitimus priimti.
Premjeras Andrius Kubilius piktinosi, kad jeigu pakeitimai būtų priimti "tai valstybei kainuos 600 mln. litų".
Parlamentaras Vidmantas Žiemelis Seimą ragina vieneriais metais sutrumpinti sumažintų valstybinių ir senatvės pensijų mokėjimą. Jei sprendimas būtų priimtas, nuo kitų metų pensijos vėl turėtų būti padidintos, nors to nenumato nei 2011 metų "Sodros", nei valstybės biudžetų projektai.
Seimas yra nepritaręs Socialinių reikalų ir darbo komiteto siūlymui atmesti šią V.Žiemelio pataisą, kuria siūloma sumažintas pensijas mokėti iki šių metų, o ne iki 2011-ųjų pabaigos, kaip numato įstatymas.
V.Žiemelio pataisas įpareigotas apsvarstyti ir Seimui išvadą pateikti Audito komitetas, irgi pritarė siūlymui nuo kitų metų sumažintas pensijas grąžinti į 2009 metų dydį.
2009 metų pabaigoje Seimas nusprendė, kad sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos bus mokamos iki 2011-ųjų pabaigos.
Valdžia yra numačiusi po ekonominio sunkmečio grąžinti tik sumažintas senatvės ir netekto darbingumo pensijas.
Konstitucinis Teismas paskelbė, kad pagal Konstituciją negalima vieniems pensininkams pensijas sumažinti labiau nei kitiems. Be to, dirbantiems pensininkams pensijos negalėjo būti mažinamos daugiau nei nedirbantiems.
Didesnės nei 650 litų senatvės pensijos nuo šių metų pradžios sumažintos 1,5-70 procentų.
 
 
BNS

Komentarai išjungti.