Spalvingo ir šilto pavasario paieškos Liubline, Lvove ir Zamostėje

Spalvingo ir šilto pavasario paieškos Liubline, Lvove ir Zamostėje

Jau tapo gražia tradicija Muitinės darbuotojų regioninės profesinės sąjungos nariams kasmet vykti svetur ir aplankyti Lietuvos kaimynines šalis, spalvingus jų miestus, susipažinti su unikalia architektūra bei kitomis lankytinomis vietomis. Latvija, Estija, Lenkija, Švedija, Baltarusija, Austrija, Čekija, Vengrija, Prancūzija, Belgija – šalys, kurias profesinės sąjungos nariai jau aplankė, o kai kurias ir ne kartą, tad šiais metais nutarta susipažinti su lietuviams svetinga Ukraina.

 

Pirmasis aplankytas miestas pakeliui į Ukrainą – vienas seniausių Kazimiero Didžiojo statytų miestų Lenkijoje – Liublinas. Puiki gidė aprodė Liublino senamiestį: pamatėme miesto gynybines sienas, Karališkuosius tribunolo rūmus, Domininkonų bažnyčią, pagrindinėje miesto aikštėje paskanavome ledų, pasigrožėjome nuo miesto simbolio – Krokuvos vartų – atsiveriančiu nuostabiu vaizdu į senamiestį. Aplankę karališkąją rezidenciją – įspūdingo grožio Liublino pilyje, žavėjomės gotikine šv. Trejybės koplyčia, garsėjančia bizantine tapyba, kurią užsakė kunigaikštis Jogaila. Liublino pilyje 1569 m. pasirašyta Liublino unija.

Antrąją kelionės dieną atvykome į Lvovą – miestą-muziejų po atviru dangumi, stebinantį įspūdingu grožiu – ne veltui Lvovo senamiestis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Vaikštinėdami po senąjį Lvovą pėsčiomis, žavėjomės armėnų kvartalu ir seniausia Lvovo bažnyčia, šurmuliuojančia Turgaus aikšte, prašmatniame Laisvės prospekte esančiais didingais Operos teatro rūmais. Nepatingėjusiems įveikti daugybės laiptelių ir pakilusiems į miesto rotušės bokštą atsiverė nuostabi ir svaiginanti Lvovo panorama. Ir kaip gi jaukiose miesto kavinukėse neparagauti tradicinių ukrainietiškų barščių ir „varienikų“?

Palikę svetingąjį Lvovą, trečią kelionės dieną apsilankėme Lenkijos Zamostės mieste, kurį italų architektas Bernardo Morando suprojektavo pagal „idealaus miesto“ koncepciją. Zamostės renesanso stiliaus senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, miestas išlaikęs originalų planą ir jį saugančius gynybinius įtvirtinimus. Ekskursijoje po senamiestį įsitikinome – Zamostėje gražiausia yra rinka – keturkampė aikštė, supama mūrinių spalvotų namų, kurie senovėje priklausė pirkliams. Kartu su renesansiniais statiniais jie teikia miestui nepakartojamos nuotaikos ir ypatingo grožio.

Grįžę į Lietuvą, Muitinės darbuotojų regioninės profesinės sąjungos nariai patikino, kad šių metų pavasario kelionė į Ukrainą, aplankant Liubliną, Lvovą ir Zamostę – ypatingai spalvinga, pavasariškai šilta ir ilgam įsimintina.

 

 

Darius Nagelis

Muitinės darbuotojų regioninės

profesinės sąjungos pirmininkas

Komentarai išjungti.