VISUOTINIS STREIKAS BELGIJOJE

VISUOTINIS STREIKAS BELGIJOJE

Belgijos profesinės sąjungos kritikuoja griežtas valdžios taupymo priemones ir skelbia visuotinį streiką.

Briuselio regionas Mouvement Ouvrier Chrétien (MOC) kreipėsi į Belgijos vyriausybę dėl griežtų taupymo priemonių ir jų pasekmių. ACV-CSC (profesinių sąjungų konfederacija), moterų ir jaunimo judėjimų atstovai, ligonių fondai ir Belgijos mokesčių teisingumo tinklas pabrėžė bei akcentavo skirtingus aspektus. Profesinės sąjungos, š. m. sausio 30 d. paskelbė visuotinį streiką, kuriame dalyvauja visos Belgijos konfederacijos. Dalyvių supratimu, Vyriausybė nori keisti socialinį modelį šalyje, panaikindama susitarimus ir derybas su profesinėmis sąjungomis bei darbdaviais. Dešiniojo sparno vyriausybė užsipuolė profesines sąjungas, kad jos yra svarbiausi ir pagrindiniai pasipriešinimo prieš vyriausybės priemones, kurios siekia sunaikinti gerovę ir socialinę padėtį daugelyje Europos šalių, organizatoriai. Pavyzdžiai apima Vengriją, Rumuniją, Čekijos Respubliką ir Graikiją.
EPSU Generalinio sekretoriaus pavaduotojas Jan Willem Goudriaan atkreipė dėmesį į situaciją kitose šalyse bei į profesinių sąjungų veiksmus, alternatyvas ir pasirinkimus, kuriuos siūlo profesinių sąjungų judėjimai. Pasak jo, „Alternatyvos egzistuoja. Svarbu imtis priemonių, kad būtų atgaivinta Europos ekonomika. Investicijos į viešąjį sektorių ir infrastruktūrą sukurs naujas darbo vietas ir užtikrins pastovų ir nuoseklų ekonomikos augimą. Be to, reikia stengtis įgyvendinti mokesčių teisingumą, spręsti sukčiavimo ir spekuliacijos panaikinimo klausimus bei įvesti mokesčius už gaunamas dideles pajamas, ypač už gaunamą įmonių pelną ir dividendus“.

Belgijos Vyriausybės priemones, detalizuojamas skirtingoms darbuotojų grupėms, galite rasti tinklalapyje www.degevolgen.be (olandų kalba) ir tinklalapyje www.lesconsequences.be (prancūzų kalba).

LVTPS
informacija

Komentarai išjungti.