PROFESINĖS SĄJUNGOS FORMULUOS BENDRĄ POZICIJĄ DĖL ŠAKINĖS SUTARTIES

PROFESINĖS SĄJUNGOS FORMULUOS BENDRĄ POZICIJĄ DĖL ŠAKINĖS SUTARTIES

2011m. kovo 21d., Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje pradėtos kolektyvinės derybas dėl socialines paslaugas teikiančių  darbuotojų šakos kolektyvinės sutarties sudarymo.

Susitikime dalyvavo Jungtinės profesinės sąjungos įgalioti derybininkai, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos, Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos ir Lietuvos visuomeninių paslaugų profsąjungų federacijos atstovai, jie pateikė profesinių sąjungų atstovybės sudarymo susitarimą dėl ministerijai pavaldžių socialinės globos  įstaigų šakos kolektyvinės sutarties rengimo ir derybų dėl jos. Šios profesinės sąjungos buvo pateikusios jungtinį kreipimąsi dėl kolektyvinės šakos socialines paslaugas teikiančių darbuotojų sutarties sudarymo.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė, kad norint sudaryti vieną sutartį, profesinių sąjungų atstovai turėtų susitarti tarpusavyje dėl bendros derybininkų grupės sudarymo. Derybose dalyvavusių profesinių sąjungų atstovai sutiko, kad reikia nuspręsti, ar profesinės sąjungos jungiasi vienai šakos kolektyvinei sutarčiai, ar derėsis atskirai.
Kadangi bendrai profesinių sąjungų pozicijai suformuoti reikia laiko, pasiūlyta kitą susitikimą ministerijoje surengti iki balandžio 20 dienos.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savininko teises ir pareigas įgyvendina 38 valstybėse socialinės globos įstaigose (vaikų globos namuose, socialinės globos namuose asmenims su negalia, specialiuosiuose globos namuose). Jose dirba apie 4 tūkstančius darbuotojų.
 
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
ir LVTPS informacija

Komentarai išjungti.