Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Partnerystės. Europos profesinės sąjungos ir pilietinė visuomenė ne kartą ragino didinti viešąjį finansavimą, o ne kliautis privačiomis lėšomis. Nors viešosios-privačios partnerystės įvairiems dideliems projektams įgyvendinti dažnai matomos kaip optimalus sprendimas, naujas tyrimas rodo kitokį vaizdą. Daugiau čia (liet.).
  • Vaikų darbas. 2020-ieji tapo tais metais, kai pirmąkart TDO istorijoje tarptautinis darbo standartas buvo ratifikuotas visų valstybių! Tai – Tarptautinės darbo organizacijos konvencija Nr. 182, kuria uždraudžiamas blogiausių formų vaikų darbas. Universalus ratifikavimas pasiektas kaip tik prieš 2021-uosius, kuriuos Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė Vaikų darbo panaikinimo metais. Daugiau apie tai čia (angl.), apie JTO iniciatyvą čia (angl.).
  • Brexit.Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija išvengė blogiausio „Brexit“ scenarijaus ir neturės tvarkytis su britų pasitraukimu be susitarimo. To deryboms stringant vis labiau bijota (daugiau čia, liet.). Vis tik liko daug neišspręstų problemų ir jos jau pasireiškia. Apie vieną tokių pavyzdžių skaitykite čia (liet.); plačiau apie Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimokontekstą čia (liet.).
  • Atlyginimai. 2020 m. I pusm. atlyginimų analizė parodė, kad pandemijos pasekmės jau artimiausiu metu galimai sukels spaudimą mažinti atlyginimus. Jau dabar akivaizdu – ši krizė labiausiai paveikė moterų ir mažai apmokamų darbuotojų atlyginimus. Pažymima, kad, nors vidutinis darbo užmokestis trečdalyje duomenis pateikusių šalių didėjo, tai daugiausia lėmė tai, jog didelis skaičius mažiau uždirbančių darbuotojų prarado darbą ir todėl iškraipė bendrą vidurkį – jie paprasčiausiai nebebuvo įtraukti į duomenis apie atlyginimus gaunančius asmenis. Daugiau – čia (liet.).
  • Indija. Indijoje jau virš mėnesio tęsiasi visuotinis darbuotojų ir ūkininkų streikas, siekiant, kad būtų atšaukta žemės ūkio reforma, ūkininkų situaciją prastinantys teisės aktai bei neliberalizuotas Darbo kodeksas. Per šį laiką neišvengta ašarinių dujų, vandens patrankų ir prieš protestuotojus pasiųstų vyriausybės pasiųstų pajėgų smūgių. Organizatoriai žada, kad prieš biudžeto svarstymą protestai peraugs į bado streiką. Daugiau apie tai čia (angl.) ir čia (angl.).
  • ŽurnalistaiTarptautinė žurnalistų federacija informuoja, kad 2020-aisiais pasaulyje vėl augo nužudytų žurnalistų ir kitų žiniasklaidos darbuotojų skaičius. Vien oficialiai fiksuota bent 60 žmogžudysčių. Ypač pavojinga dirbti tokiose šalyse kaip Meksika, Pakistanas, Afganistanas, Sirija, Somalis, Indija ar Filipinai. Daugiau apie tai čia (angl.).
  • Darbo globalizacija.Branko Milanovic, ekonomistas, vystymosi ir nelygybės specialistas, teigia, kad dabartinė krizė – priešingai nei dažnai kalbama – kaip tik turėtų sustiprinti darbo globalizaciją. Tiesa, dėl dabartinio JAV ir Kinijos prekybos karo iš tiesų galima šios aiškios tendencijos stagnacija, bet ji turėtų būti trumpalaikė. Daugiau apie tai „Social Europe“ publikuotame straipsnyje (angl.).
Komentarai išjungti.