Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Pirmininkavimas. Sausio pradžioje Vokietija perdavė Portugalijai pirmininavimą Europos Tarybai. Portugalijos pirmininkavimo šūkis: „Laikas įgyvendinti: teisingas, ekologiškas ir skaitmeninis atsigavimas“. Daugiau apie Portugalijos prioritetus čia (liet.) ir čia (angl.).
  • GoogleMetų pradžioje technologijų milžinėje „Google“ įkurta profesinė sąjunga. Tai yra svarbus įvykis, nes technologijų sektorius pasižymi priešiškumu organizuotam darbui ir čia retai susikuria profesinės sąjungos. Teigiama, kad tai – atsakas ne vien į darbo sąlygų situaciją, bet ir į darbuotojų nepasitenkinimą „Google“ politika bei nevienareikšmiškais sprendimais. Daugiau apie tai čia (angl.).
  • Kinija. ES ir Kinija po septynerių metų derybų pasiekė nevienareiškmiškai vertinamą investicijų susitarimą. Kinija nuolat kritikuojama dėl žmogaus teisių pažeidimų, atsainaus požiūrio į darbo standartus (neseniai vėl pakliuvo į skandalą dėl priverstinio darbo) bei peštukiško požiūrio į ją kritikuojančias valstybes. Susitarimo ragino nepasirašyti JAV, o Australija, gyvenanti prekybos karo su Kinija sąlygomis, irgi perspėja dėl tokios partnerystės rizikų. Dėl to iki pat finišo tiesiosios nebuvo vieningos pozicijos ir pačioje ES. Kitas žingsnis – tam turės pritarti ES narės. Platesnis kontekstas čia (angl.), taip pat – Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pozicija (liet.).
  • Skurdas. Gruodį paskelbta nauja „Oxfam“ ataskaita (angl.) rodo, kad maždaug 1/3 pasaulio populiacijos negavo jokių viešųjų lėšų (t. y. socialinės paramos iš valstybės), skirtų sušvelninti pandemijos sukeltos krizės poveikį. Daugiau –čia(angl.).
  • Teismas. 2020 m. spalio 26 d. Europos Teisingumo Teismas žodine tvarka nagrinėjo bylą Europos viešųjų paslaugų sąjunga prieš Europos Komisiją”. Jau sausio 18-19 d. tikimasi sulaukti šio teismo advokatų tarybos nuomonės. Nuosprendis galimai lems Europos socialinio dialogo ateitį. Daugiau skaitykite čia (liet.).
  • Istorijos. Tarptautinė darbo organizacija pradėjo naują iniciatyvą, kuri per realių žmonių istorijas atskleis įvairius globalaus darbo pasaulio aspektus. Pirmąsias istorijas jau galite rasti čia (angl.).
  • HonkongasNesibaigia problemos Honkonge. Šįkart suimti 53 prodemokratiški aktyvistai, tarp kurių ir Honkongo profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Carol Ng. Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija tai pasmerkė ir pareikalavo paleisti aktyvistus (angl.).

https://www.lpsk.lt/2021/01/12/tarptautines-profesiniu-sajungu-naujienos-19/

Komentarai išjungti.