Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos

  • Vėžys. Europos Komisija paskelbė planą dėl kovos su vėžiu. Nors profesinės sąjungos tai sveikina, kartu atkreipia dėmesį, kad dokumentas nėra pakankamai ambicingas. Apie 100 tūkst. žmonių kasmet miršta nuo su darbu susijusio vėžio (dešimtadalis visų mirčių nuo vėžio Europoje), bet šiai problemai neskiriama pakankamai dėmesio. Be to, dalies vėžio atvejų rizika galėtų būti sumažinta paprastai – pavyzdžiui, žinant, kad odos vėžys yra palyginti dažnas, vertėtų reglamentuoti galimą darbo laiką saulėje. Daugiau – čia (angl.), išsami Europos profesinių sąjungų pozicija dėl sveikatos ir saugos darbe – čia (angl.).
  • Jaunimas. Europos profesinių sąjungų konfederacijos Jaunimo komiteto apklausa atskleidė, kad pandeminiu laikotarpiu jauni bedarbiai bei dirbantieji internetinėse darbo platformose (kur darbuotojų socialinės garantijos itin problemiškas klausimas) negauna pakankamai pagalbos. Daugiau tekste (angl.), konferencijos, skirtos krizės poveikiui jauniems žmonėms aptarti, įrašą galite rasti čia (angl.), LPSK atstovės komentarą – čia (liet.)
  • Socioekologinis kontraktas.Praleidusieji trijų dienų Europos profesinių sąjungų konfederacijos ir Europos profesinių sąjungų instituto konferenciją „Link naujo socioekologinio susitarimo“ visų diskusijų įrašus gali rasti čia (angl.). Straipsnį apie diskusiją, kurioje dalyvavo LPSK pirmininkė I. Ruginienė, galite skaityti čia (liet.).
  • Ukraina. ETUC ir Ukrainos profesinės sąjungos ragina Ukrainos vyriausybę laikytis socialinės srities įsipareigojimų, sutartų pagal ES-Ukrainos asociacijos sutartį. Vis tik progreso nematyti – Ukraina, profesinių sąjungų požiūriu, neužtikrina darbuotojų bei profesinių sąjungų teisių. Daugiau rasite čia (angl.).
  • PPO. Pasaulio prekybos organizacijos vadove tapo Nigerijos ekonomistė Ngozi Okonjo-Iweala. Anksčiau jos kandidatūrą blokavo buvęs JAV prezidentas Trump, bet Biden tokios pozicijos neturi. Tikimasi, kad ji atnaujins krizę išgyvenančią organizaciją, kad jos veikla geriau atspindėtų dabartinę tarptautinę situaciją. Daugiau – čia (angl.).
  • MianmarasPo karinės chuntos perversmo, nušalinant demokratiškai išrinktą Mianmaro valdžią, toliau kėsinamasi į žodžio laisvę ir stengiamasi užgniaužti piliečių protestus. Žmonės areštuojami be paaiškinimų, į protestus reaguojama smurtu. Taip pat žengiamas dar vienas žingsnis link diktatūros – norima priimti kibersaugumo įstatymą, kurio esmė – sekimas ir cenzūra virtualioje erdvėje (šalies viduje ir išorėje). Daug sektorių darbuotojų, remiami plačiosios visuomenės, vis dar atsisako dirbti. Daugiau – čia (angl.); Europos profesinių sąjungų konfederacijos pareiškimas ir siūlymai – čia (angl.)
Komentarai išjungti.