Tarptautinis profesinių sąjungų jaunimo forumas „ТEMP 2016“ Baltarusijoje

Tarptautinis profesinių sąjungų jaunimo forumas „ТEMP 2016“ Baltarusijoje

 


Birželio 28 – liepos 3 dienomis Baltarusijoje, Minske, Tarptautiniame universitete MITSO, įvyko tarptautinis profesinių sąjungų jaunimo forumas „ТEMP 2016“.

 

 

Kolegos baltarusiai į šį renginį pakvietė ir Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos jaunimo atstovus. LVTPS atstovavo Kalvarijos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos jaunimo atstovės Kristina Škarnulienė ir Erika Leonavičiūtė.

„ТEMP 2016“ – antrus metus rengiamas forumas, kuriame dalyvauja profesinių sąjungų jaunimas iki 35-erių metų iš įvairių šalių. 

Šiais metais Minsko forume dalyvavo apie 250 jaunimo atstovų iš Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Kazachstano, Lietuvos, Latvijos, Graikijos, Malaizijos, Tuniso, Gruzijos, Graikijos, Uzbekistano, Azerbaidžano. Pagrindinė forumo idėja – šviesti jaunus žmones teisės, darbo, ekonomikos, socialiniais klausimais, dalintis patirtimi ir diskutuoti apie profesinių sąjungų veiklą. 

Forumo dalyviai buvo suskirstyti į keturias darbo grupes. Vyko susitikimas su Baltarusijos profesinių sąjungų pirmininku M. Ordoj, Baltarusijos darbo ir socialinės apsaugos bei Baltarusijos švietimo ministerijų atstovais. Diskutavome įvairiomis temomis, susijusiomis su profesinių sąjungų jaunimo veikla pasaulinės globalizacijos sąlygomis, apie kolektyvinius darbo santykius tarp darbuotojų ir darbdavių, profesinių sąjungų narystės klausimais bei kitomis įdomiomis temomis. 

Be intensyvių užsiėmimų, renginio organizatoriai surengė ekskursijas į Minsko traktorių gamyklą „Belarus“, buitinės technikos įmonę „Atlant“, Nacionalinę Minsko biblioteką, sanatoriją, kurioje ilsisi profesinių sąjungų narai su šeimomis, kitas įdomias vietas. 

Šalių atstovai dalyvavo ir diskutavo populiariausiame Minsko televizijos kanale, radijo studijoje, liepos 3 dieną vykusiame Baltarusijos nepriklausomybės minėjime. Vakarais vyko diskotekos, koncertai. 

Jaunimo forumas „TEMP 2016“ pasibaigė. Liko gražūs prisiminimai, patirtis ir nauji draugai.

 


 

 

 

 

 

 

 

Erika Leonavičiūtė

Kalvarijos savivaldybės administracijos 

valstybės tarnautojų profesinės sąjungos narė

Komentarai išjungti.