JAU PASIRAŠYTA DAUGIAU NEI 32 TŪKSTANČIAI „VANDUO YRA ŽMOGAUS TEISĖ“ ELEKTRONINIŲ PETICIJŲ! KVIEČIAME PASIRAŠYTI IR JUS!

JAU PASIRAŠYTA DAUGIAU NEI 32 TŪKSTANČIAI „VANDUO YRA ŽMOGAUS TEISĖ“ ELEKTRONINIŲ PETICIJŲ! KVIEČIAME PASIRAŠYTI IR JUS!

Tarptautinė pilietinė akcija „VANDUO yra žmogaus teisė“ (angl. WATER is a Human Right) jau įsibėgėjo: per pirmąjį mėnesį, pradėjus parašų rinkimo akciją internete, ši Europos piliečių iniciatyva sulaukė per 32 000 elektroninių parašų.

Iki 2013 m. gegužės siekiama surinkti 1 mln. parašų. Peticija su surinktais parašais bus įteikta Europos Komisijai.
Akcijos peticijoje, be kita ko, kreipiamasi į Europos Komisiją siūlant parengti įstatymą, įgyvendinantį Jungtinių Tautų pripažintą žmogaus teisę į vandenį ir sanitarines paslaugas, kuriuo, aprūpinimas vandeniu bei sanitarinių paslaugų tiekimas, būtų laikomi būtiniausiomis visuotinėmis viešosiomis paslaugomis.
Kad informacija apie pilietinę akciją „VANDUO yra žmogaus teisė“ būtų prieinama kuo platesniam žmonių ratui, sukurta speciali vaizdo medžiaga (anglų kalba), kurioje glaustai ir vaizdingai paaiškinama, kodėl inicijuota ši akcija, ir kaip galima prie jos prisidėti. Vaizdo medžiagą rasite šia saityno prieiga: http://vimeo.com/49869372
 
Praėjusią savaitę Europos Komisija pareiškė, jog vandens tiekimo privatizavimas, tikėtina, bus viena iš sąlygų, šalims-narėms siekiant gauti Europos Sąjungos finansinę paramą ar subsidijas, taip akcijos aktualumas didėja.
Tad dar kartą kviečiame pasirašyti peticiją internete ir kiek galint skleisti informaciją apie pilietinę akciją „VANDUO yra žmogaus teisė“.
Svarbu: kai kurie žmonės klausia, kodėl pasirašydami peticiją jie turi pateikti savo asmeninius duomenis. Taip, iš tiesų, pasirašant peticiją, reikia nurodyti savo asmens kodą, plietybę ir pan., nes tik tokiu būdu surinkti parašai galios. To reikalauja Europos Komisija, kuriai peticija bus įteikta kitų metų gegužę.
 
Lietuvos piliečiai pasirašyti elektroninę peticijos formą gali šia saityno prieiga:
https://signature.right2water.eu/oct-web-public/signup.do?lang=lt

Išsamesnės informacijos apie akciją ir popierinių akcijos parašų rinkimo formų kreiptis į Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos būstinę Vilniuje, adresu J. Basanavičiaus g. 29A-23, tel.   +370 5 2305904, mob. tel.   +370 687 20087.
Daugiau informacijos apie tarptautinę akciją „VANDUO yra žmogaus teisė“ įvairiomis kalbomis rasite oficialioje akcijos  svetainėje:

http://www.right2water.eu/
https://www.facebook.com/pages/right2water/259222457451652?fref=ts

 
Vaizdo medžiaga:
http://vimeo.com/49869372

 
Plačiau apie akciją lietuvių kalba:
http://wwwpramprof.lt/

 
 

VANDUO IR SANITARINĖS PASLAUGOS YRA ŽMOGAUS TEISĖ!
VANDUO YRA VISUOMENINĖ GĖRYBĖ, NE PREKĖ!

 
 
Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos
informacija
www.pramprof.lt

Komentarai išjungti.