PILIETINĖS AKCIJOS „VANDUO YRA ŽMOGAUS TEISĖ“ FINIŠAS – LIETUVOJE PATVIRTINTI 13252 PARAŠAI

PILIETINĖS AKCIJOS „VANDUO YRA ŽMOGAUS TEISĖ“ FINIŠAS – LIETUVOJE PATVIRTINTI 13252 PARAŠAI

2012 m. kovo 22 d., Pasaulinę vandens dieną startavo Europos piliečių iniciatyva (EPI) „Vanduo ir sanitarinės paslaugos yra žmogaus teisė! Vanduo yra visuotinė nuosavybė, o ne prekė!“

EPI inicijavo Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacija (angl. European Federation of Public Service Unions – EPSU).
 
Akcija pradėta reaguojant į numatomus planus liberalizuoti vandens tiekimo paslaugas. Specialiai šiai akcijai sukurta interneto svetainė www.right2water.eu ir duomenų bazė elektroninėms parašų rinkimo formoms, kurios iki 2013 m. rugsėjo mėn.padėjo surikti 1857605 Europos piliečių parašų, kad vanduo būtų pripažintas žmogaus teise ir visuomenės gėrybe.
 
Kad EPI būtų pripažinta įvykdyta, reikėjo surinkti ne mažiau kaip 1 mln. galiojančių Europos piliečių parašų ir iš ne mažiau, kaip ketvirtadalio šalių. Minimalią parašų kvotą įvykdė 13 šalių, tai Austrija, Belgija, Suomija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Italija, Lietuva, Liuksemburgas, Olandija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija.
 
Lietuvoje Vyriausiajai rinkimų komisijai rugsėjo 11 d. perduoti Lietuvos piliečių parašai surinkti popierinėse formose ir internetu – iš viso 14 048 parašai. Lapkričio 22 d. Vyriausioji rinkimų komisija posėdžio metu patvirtino 13252 parašus – dalis patikrinimo metu, dėl įvairių priežasčių atmesti – ir išdavė sertifikatą.
 
Lietuvos kvota 9,000 parašų, ne tik įvykdyta, parašų surinkta gerokai daugiau, tai įrodo ir Lietuvos žmonių supratingumą.
Šie parašai bus įskaityti į bendrą Europos piliečių iniciatyvos „Vanduo yra žmogaus teisė“ parašų skaičių.
 
Gruodžio 9 d. bendras parašų skaičius bus įteiktas svarstyti Europos Komisijai.

 
 
parengta pagal Lietuvos pramonės
profesinių sąjungų federacijos informaciją

Komentarai išjungti.