SUMUOJAMI PILIETINĖS AKCIJOS „VANDUO YRA ŽMOGAUS TEISĖ“ REZULTATAI

SUMUOJAMI PILIETINĖS AKCIJOS „VANDUO YRA ŽMOGAUS TEISĖ“ REZULTATAI

Europos piliečių iniciatyva „Vanduo ir sanitarinės paslaugos yra žmogaus teisė, bet ne prekė“, surinko per 1,68  milijono parašų visoje Europoje (minimali planuota kvota – 1 mln.).

Sėkmingai akcijoje dalyvavo ir Lietuvos piliečiai – surinkta 13252 parašai (minimalus reikalavimas Lietuvai – 9000 parašų.)
 
Visi surinktų  parašų patvirtinimo sertifikatai įteikti Europos Komisijai gruodžio mėnesį.
 
Atsakymo apie tolimesnius veiksmus iš Europos Komisijos laukiama kovo 20 d. (simboliška, nes kovo 22 – Pasaulinė vandens diena).
 
EPSU (Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacija), Europos Piliečių Iniciatyvos organizatorė pasiūlė organizuoti klausymus dėl iniciatyvos Europos Parlamente.
 
Pirmą kartą Europos Parlamento praktikoje Europos Piliečių Iniciatyvos reikalavimai ir rezultatai bus aptarti klausymų metu.
 
Europos Parlamente klausymai paskelbti vasario 17 d. bendrame keturių, – Aplinkosaugos, Peticijų, Vidaus rinkos, Plėtros – komitetų posėdyje.
 
Į diskusijas klausymuose registravosi per 300 žmonių iš visos Europos.
 
Į posėdį esame pakviesti – Juozas Neverauskas – Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas, kaip Europos Piliečių Iniciatyvos organizacinio komiteto narys bei Ignas Krupavičius – iniciatyvos ambasadorius Lietuvoje.
 
Vasario 17 d. Europos Piliečių Iniciatyvos „Vanduo ir sanitarinės paslaugos yra žmogaus teisė bet ne prekė“, organizatorių pirmas susitikimas vyks Europos Komisijoje 10.45-13.,00 val., o nuo 16.00 val. iki  19.30 val. vyks klausymai Europos Parlamente (Lietuvos laiku).
 
Tiesioginę transliaciją iš Europos Parlamento galite pasižiūrėti:
http://www.europarl.europa.eu/ep-live/fr/committees/video?event=20140217-1500-COMMITTEE-ENVI-DEVE-IMCO-PETI
 
 
Vienas aktyviausių informacijos apie Europos Piliečių Iniciatyvą skleidėjas LRT Lietuvos Radijas žadėjo vasario 17 d. laidoje „Lietuvos diena“ (13.00-15.00 val.), pateikti informaciją apie susitikimus Europos Komisijoje ir Europos Parlamente.

 
Klausyti galite: http://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-radijasm

 Vasario 17 d. Europos piliečių iniciatyvos „Vanduo ir sanitarinės paslaugos yra žmogaus teisė, bet ne prekė“ organizacinio komiteto nariai susitiko su Europos Komisijos atstovais, įvyko svarstymai Europos Parlamente.
 
Susitikimui vadovavo Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas M. Ševčovič, dalyvavo Europos Komisijos 12 departamentų atstovai.
 
Surinkti parašai oficialiai Europos Komisijai įteikti jau 2013 gruodį. Prieš šį susitikimą piliečių komitetas įteikė simbolinį parašų patvirtinimą 1.680.172.

 
Klausymuose Europos Parlamente per 3,5 val. pasisakė daug Europos Parlamento narių, piliečių iniciatyvos komiteto narių, Europos Komisijos atstovų. Europos Komisija iki kovo 20 d. privalo pateikti oficialų atsakymą dėl planuojamų veiksmų, atsižvelgiant į piliečių iniciatyvos reikalavimus. Tačiau pagrindinis sprendimas priimtas, kaip pasakė Europos Komisijos atstovas, praėjusią savaitę iš koncesijų direktyvos išbrauktas geriamojo vandens tiekimo liberalizavimas.

 
Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija
www.pramprof.lt
 
www.vanduovisiems.lt

Komentarai išjungti.