VIZITAS Į VILIJAMPOLĖS GLOBOS NAMUS

VIZITAS Į VILIJAMPOLĖS GLOBOS NAMUS

Rudenišką spalio dieną, LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas ir Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų pirmininkė Irena Petraitienė skubėjo į Kaune įkurtus Vilijampolės socialinės globos namus.

Kartu su globos namų profesinės sąjungos pirmininku Lorenu Mišeikiu, profesinių sąjungų vadovai planavo susitikti su globos namų direktoriumi Linu Butkumi, nes vadovas planuoja globos namuose vykdyti struktūrinius pakeitimus, atleisti socialinius pedagogus, o vietoj šių pareigybių darbuotojų, steigti socialinių darbuotojų padėjėjų etatus.

Įvykdžius šiuos struktūrinius pakeitimus, bus atsisakoma kvalifikuotų specialistų,

Užsiimančių profesionaliu neįgaliųjų vaikų ugdymu. Direktorius planuoja atleisti šešis ugdymo specialistus, nors globos namuose šiuo metu yra 4,5 neužimti etatai. Be to, 2015 metų darbo užmokesčio fondas šioje įstaigoje planuojamas tokio pat dydžio kaip ir 2014 metais.

Tai kur gi slypi problema? Gal direktorius nori taupyti personalo darbo užmokesčio lėšas, o sutaupytas lėšas skirstyti savo nuožiūra, nesitariant su globos namuose  veikiančia profesine sąjunga?

Keista, kad direktoriui nerūpi organizacijos prestižas ir specialistai, kurie su neįgaliaisiais vaikais dirba ne vienerius metus, o ir vaikai jau pripratę prie tos tvarkos ir savo mokytojų.

Tuos pačius klausimus prieš keletą dienų uždavėme Socialinių reikalų ir darbo ministerijos skyriaus vedėjui Dariui Paulioniui. Tikimės, kad ministerija išnagrinės esamą situaciją Vilijampolė socialinės globos namuose ir, atsižvelgdami į globotinių poreikius, objektyviai išspręs iškilusiais problemas.

 

 

Irena Petraitienė

LVTPS pirmininkė

Komentarai išjungti.