VALSTYBĖS TARNAUTOJUS BAUGINA REFORMA

VALSTYBĖS TARNAUTOJUS BAUGINA REFORMA

Valstybės tarnybos departamento parengtas naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymo projektas, paliesiantis per 52 tūkst. valstybės tarnautojų, kol kas sulaukia vien kritikos.

Apie tai trečiadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
 
Pateikiamose pastabose labiausiai juntamas nerimas dėl sumažėsiančių pajamų ar galbūt prarastų atostogų, dėl vienos ar kitos pareigybės statuso, taip pat – nepriklausomumo.
 
Valstybės tarnybos departamento siūlymu, turėtų būti nustatyti tipiniai reikalavimai visiems valstybės tarnautojams, nustatant gebėjimų reikalavimus jiems remtis kompetencijų modeliu. Siūloma atsisakyti pareigybių kategorijos, mobilumo valstybės tarnyboje pagrindu taptų pareigybės grupė.
 
Įstatyme siūloma atsisakyti priedų už kvalifikacinę klasę, o tam tikroms pareigybių grupėms nustatyti galimų pareiginių algų intervalą.
 
Aukščiausias pareigas einantiems valstybės tarnautojams būtų mokama fiksuota pareiginė alga, jie negautų priemokų už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą ir už papildomų užduočių atlikimą, vietoj to būtų palikta tik aiški priemoka už kito tarnautojo funkcijų vykdymą, teigia „Lietuvos žinios“.
 
 
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/valstybes-tarnautojus-baugina-reforma.d?id=64901981#ixzz335JOXkzO

 
 
BNS
DELFI

Komentarai išjungti.