Darbo biržos nebeliko, atsirado Užimtumo tarnyba

Darbo biržos nebeliko, atsirado Užimtumo tarnyba

Nuo spalio 1 d. Lietuvos darbo birža ir jos dešimt teritorinių biržų tapo vienu juridiniu vienetu – Užimtumo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

Nauju Darbo biržos pavadinimu esą siekiama nusakyti platesnę organizacijos veiklą, skelbiama pranešime spaudai.

„Šiandien vis daugiau dėmesio skiriama darbo ieškančių asmenų užimtumo galimybių didinimui, padėties darbo rinkoje stebėsenai, vertinimui ir prognozavimui, todėl siekiame tapti atpažįstama kaip karjeros konsultavimo ir kompetencijų formavimo institucija. Užimtumo tarnybos vardas padeda skleisti žinią, kad į mus besikreipusiam žmogui patariame užimtumo klausimais, padedame įgyti reikiamų profesinių įgūdžių ir sėkmingai integruotis į darbo rinką“, – cituojama Užimtumo tarnybos vadovė Ligita Valalytė.

Užimtumo tarnybą sudaro 7 departamentai – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio klientų aptarnavimo departamentai, taip pat Darbo rinkos ir užimtumo politikos įgyvendinimo departamentas bei Finansų, teisės ir pirkimų departamentas.

„Organizaciją keistis skatino kintanti situacija darbo rinkoje, vykstantys migracijos ir imigracijos pokyčiai, naujos Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų veiklos funkcijos, augantys veiklos valdymo iššūkiai, taip pat klientų lūkesčiai, viešoji nuomonė bei Europos Komisijos ekspertų rekomendacijos“, – teigia p. Valalytė.

Pastaruosius porą metų buvusioji Darbo birža vykdė reformą. Peržiūrėjo įstaigos valdymo, klientų aptarnavimo procesus, diegė naujas paslaugas.


Sujungus padalinius į vieną sumažintas vadovaujančių ir administracines funkcijas vykdančių žmonių skaičius, tačiau padaugėjo klientus aptarnaujančių specialistų kiekis. Po reformos vienam darbuotojui tenkantis darbo su klientais krūvis mažės iki 30%, teigiama pranešime. Bendras etatų skaičius sumažėjo dešimtadaliu, nuo 1.434 iki 1.290.

Tai esą leis teikti individualias paslaugas: atskiriamos paslaugos darbo ieškantiems asmenims ir verslui, atsiranda karjeros konsultantai ir specialistai, dirbantys tik su tam tikromis klientų tikslinėmis grupėmis, pavyzdžiui, jaunimu ar neįgaliaisiais.

Kiekvienas darbdavys turės nuolatinį konsultantą, asmeninį vadybininką, kuris padės darbuotojų paieškos procese, organizuos profesionalias atrankas, spręs individualias konkretaus darbdavio situacijas.

Greta Jankaitytė

VERSLO ŽINIOS


Plačiau: https://www.vz.lt/vadyba/personalo-valdymas/2018/10/01/darbo-birzos-nebeliko-atsirado-uzimtumo-tarnyba#ixzz5TAGB0K77

Komentarai išjungti.