Prezidentė: daugelis naujojo DK sprendimų yra į vienus vartus

Prezidentė: daugelis naujojo DK sprendimų yra į vienus vartus

Seimo priimtame naujajame Darbo kodekse prezidentė Dalia Grybauskaitė įžvelgia taisytinų dalykų ir mano, kad reikės rasti balansą tarp darbdavių ir darbuotojų.
 
„Turėsiu, turbūt, būti taikytoja tarp darbdavių ir darbuotojų. Iš tikrųjų, matyt, reikės rasti tą balansą, nes matosi, kad balansas nebuvo rastas tarp darbdavių ir darbuotojų socialinio saugumo ir interesų.
Taip, Darbo kodekso reformos reikėjo, taip, Lietuva seniai kalbėjome, kad reikia didesnio lankstumo darbo santykiuose ir tikslą formulavome visi, bet turime kalbėti, kad esame tokioje išsivystymo stadijoje, kai viską reikia daryti demokratiškai, kalbant su visais socialiniais partneriais“, – LRT radijui ketvirtadienį paskelbtame interviu sakė D. Grybauskaitė.
 
Anot jos, jau dabar matyti sprendimų, naudingų tik verslui. Prezidentė tikina, kad ieškos kompromiso, kuris tenkintų visas puses.

 
„Deja, atrodo, kad vakar (antradienį – BNS) buvo buldozeriu pravažiuota per socialinius partnerius ir praktiškai daugelis sprendimų yra į vienus vartus, naudingi tik verslui. (…) Kai gausime visą paketą iš Seimo, labai įdėmiai svarstysime, nagrinėsime.
Esu pasirengusi susitikti tiek su verslo atstovais, darbdaviais, tiek su profsąjungomis, atskirais ekspertais ir specialistais ir mėginsime rasti kompromisą, kuris bent jau daugmaž atitiktų visų pusių interesus“, – tikino D. Grybauskaitė.
„Manau, kad yra taisytinų nuostatų naujajame Darbo kodekse“, – pridūrė ji.
Antradienį Seimas priėmė daug diskusijų keliantį naująjį Darbo kodeksą, kuriame numatytas lengvesnis darbuotojų atleidimas, nauja atostogų skaičiavimo tvarka bei kiti pakeitimai. Prezidentė gali vetuoti Seimo priimtus pakeitimus.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/prezidente-daugelis-naujojo-dk-sprendimu-yra-i-vienus-vartus.d?id=71635852

BNS

Komentarai išjungti.